Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2021, 21:37

autor: Ender

Clash: Artifacts of Chaos to przyciągająca wzrok gra akcji od twórców Zeno Clash

Deweloperzy z niezależnego studia ACE Team zapowiedzieli grę Clash: Artifacts of Chaos, która jest duchowym następcą serii Zeno Clash. Podczas zabawy gracze przemierzają przykuwający oko świat walcząc wręcz z wieloma groteskowymi przeciwnikami. Tytuł ukaże się na PC oraz konsolach nowej i odchodzącej już generacji.

Niezależne chilijskie studio ACE Team znane jest dobrze dzięki serii unikalnej serii Zeno Clash, która narodziła się w 2009 roku. Twórcy przedstawili właśnie jej duchowego kontynuatora, który zatytułowany został Clash: Artifacts of Chaos. Produkcja ukaże się w 2022 roku na komputerach PC (Steam, Epic Games Store), a także konsolach PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X|S.

Podczas zabawy wcielamy się w młodego wojownika o imieniu Psuedo, żyjącego w odosobnieniu w dziwacznym i niezwykle fantastycznym świecie o nazwie Zenozoik. Na początku przygody spotykamy niewielkiego stworka dysponującego zdolnością leczenia ran. Pseudo postawia zaopiekować się osieroconym zwierzakiem, który przykuwa jednak uwagę przebiegłej władczyni artefaktów o imieniu Gemini. By uratować podopiecznego bohater zmuszony jest opuścić swoje rodzinne strony i wziąć udział w rytualnych walkach wręcz, o których kształcie decydują rzuty kośćmi.

Podobnie jak Zeno Clash, gra ma zaoferować całą gamę fantastycznych i groteskowo wyglądających przeciwników. Na sukces podczas pojedynków wpływa nie tylko nasza zręczność i szybkość, ale także wspomniane już kości oraz artefakty, na które trafiamy podczas eksploracji świata. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej oraz trzeciej osoby. Twórcy przewidzieli również osobny tryb wieloosobowy oraz kooperacyjny dla maksymalnie czterech osób, w którym przenosimy się do świata stworzonego w snach protagonisty.

Clash: Artifacts of Chaos to przyciągająca wzrok gra akcji od twórców Zeno Clash - ilustracja #1
Clash: Artifacts of Chaos to przyciągająca wzrok gra akcji od twórców Zeno Clash - ilustracja #2
  1. Clash: Artifacts of Chaos w serwisie Steam