Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2024, 09:21

autor: Adrian Werner

Nowości na Steam. Wyczekiwane RPG Banishers i spin-off kooperacyjnego przeboju

W tym tygodniu na Steamie zadebiutują takie gry, jak Banishers: Ghosts of New Eden, Deep Rock Galactic: Survivor, Spirit Hunter: Death Mark II, Helskate, Colonize, Clash II, Tomb Raider I-III Remastered, Solium Infernum czy Islands of Insight.

Źródło fot. Focus Entertainment
i

Witamy w kolejnym odcinku cyklu omawiającego najważniejsze nadchodzące premiery na Steamie. Po zeszłotygodniowej posusze (wywołanej strachem przez wydawaniem gier w trakcie Steam Next Fest), najbliższe dni przyniosą masę ciekawych debiutów. Zwłaszcza zadowoleni powinni być fani RPG-ów, przygodówek i strategii.

Premiera tygodnia Banishers: Ghosts of New Eden (13 lutego 2024 r.)

Na premierę tygodnia wybraliśmy Banishers: Ghosts of New Eden. To bogate fabularnie RPG akcji pełnymi garściami czerpiące z Wiedźmina 3, w którym zapolujemy na duchy w Ameryce Północnej pod koniec XVII wieku.

Za projekt odpowiada studio Don’t Nod. Zespół znany jest głównie z przygodówek (zwłaszcza z serii Life is Strange), ale ma na koncie również jedno RPG akcji w postaci Vampyra, które posiada 76% pozytywnych recenzji na Steamie.

 1. Banishers: Ghosts of New Eden na Steamie

Wersja językowa gry: polska (napisy)

Najważniejsze premiery na Steam: 12-18 lutego 2024 r.

12 lutego

Airhead

Airhead to nietypowa produkcja łącząca elementy metroidvanii i gry logicznej. Podczas zabawy będziemy kierowali parą bohaterów (jednemu brakuje głowy, a drugi jest tylko głową), których ciała zostały ze sobą połączone, a ich stan okaże się kluczowy dla pokonywania przeszkód i rozwiązania zagadek.

 1. Airhead na Steamie

Wersja językowa gry: polska (napisy)

Off-Road: Redneck Racing

Dzisiaj do sprzedaży na Steamie trafi także Off-Road: Redneck Racing. To reedycja gry wyścigowej z 2001 roku.

 1. Off-Road: Redneck Racing na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

SpellRogue (wczesny dostęp)

W poniedziałek we wczesnym dostępie zadebiutuje SpellRogue. To obiecujące roguelike z elementami karcianki, które wzorowane jest na popularnym Slay the Spire. Rozgrywka skoncentruje się na turowych potyczkach z użyciem skomponowanej własnoręcznie talii.

 1. SpellRogue na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

13 lutego

Dragon Quest Builders

W tym tygodniu na PC wreszcie zadebiutuje Dragon Quest Builders, czyli spin-off popularnej serii JRPG, w którym rozgrywka wzbogacona została elementami survivalowymi oraz crafingowymi.

Na grę czekamy bardzo długo – konsolowy pierwowzór ukazał się w 2016 roku. Kontynuacja trafiła na PC pięć lat temu i większość graczy uznała, że nie ma szans na konwersję pierwszej części. Dlatego jej zapowiedź okazała się miłym zaskoczeniem, zwłaszcza że Dragon Quest Builders cieszy się dużą renomą – według serwisu OpenCritic produkcja posiada średnią ocen na poziomie 83%.

 1. Dragon Quest Builders na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Islands of Insight

Islands of Insight to gra logiczna, w której na rozwiązanie czeka ponad 10 tys. zagadek. Nietypowym elementem jest to, że zabawa toczy się w świecie MMO, w którym wspólnie bawią się setki osób. Łamigłówki możemy więc rozwiązywać samotnie lub we współpracy z innymi ludźmi.

 1. Islands of Insight na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Gra ma demo na Steamie

Lysfanga: The Time Shift Warrior

Ciekawie zapowiada się Lysfanga: The Time Shift Warrior. To izometryczna gra akcji wzbogacona elementami RPG, w której pokierujemy bohaterką potrafiącą cofać się w czasie, co wykorzysta do tworzenia armii złożonych z różnych wersji samej siebie.

Dostępne na Steamie demo jest bardzo fajne, więc sporo obiecujemy sobie po pełnej wersji.

 1. Lysfanga: The Time Shift Warrior na Steamie

Wersja językowa gry: polska (napisy)

Gra ma demo na Steamie

News Tower (wczesny dostęp)

Z kolei News Tower to strategia ekonomiczna o rzadko widywanej w tym gatunku tematyce – pokierujemy w niej redakcją małej nowojorskiej gazety i naszym zadaniem będzie przeobrażenie jej w najpoczytniejszy tytuł w mieście.

 1. News Tower na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Gra ma demo na Steamie

 Źródło fot. Twin Sails Interactive. - Nowości na Steam. Wyczekiwane RPG Banishers i spin-off kooperacyjnego przeboju - wiadomość - 2024-02-12
Źródło fot. Twin Sails Interactive.

SpellForce: Conquest of Eo – Demon Scourge

Fani turowej strategii fantasy SpellForce: Conquest of Eo wyczekują premiery Demon Scourge. DLC zaoferuje dwie nowe wrogie frakcje i dodatkowego grywalnego maga.

 1. SpellForce: Conquest of Eo – Demon Scourge na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Stronghold: Definitive Edition – Swine's Bay Campaign

W tym tygodniu strategia Stronghold: Definitive Edition otrzyma dodatek Swine's Bay Campaign, który wprowadzi do gry nową kampanię, długą na siedem misji.

 1. Stronghold: Definitive Edition – Swine's Bay Campaign na Steamie

Wersja językowa gry: pełna polska wersja językowa

Tortuga – A Pirate's Tale

W tym tygodniu strategia Tortuga – A Pirate's Tale przestanie być exclusive’em serwisu Epic Games Store. To taktyczna turówka pozwalająca brać udział w bitwach morskich na Karaibach z czasów złotej epoki piractwa.

Gra została przyjęta dosyć ciepło – według serwisu OpenCritic jej średnia ocen wynosi 73%.

 1. Tortuga – A Pirate's Tale na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Gra posiada demo na Steamie

Ultros

Z kolei Ultros to utrzymana w psychodelicznych klimatach platformówka 2D wzbogacona elementami przygodowymi.

Gra zachwyca nietypową oprawą artystyczną, a demo sugeruje, że również rozgrywka będzie udana.

 1. Ultros na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

14 lutego

Deep Rock Galactic: Survivor (wczesny dostęp)

Bez wątpienia w tym tygodniu głośno będzie o Deep Rock Galactic: Survivor. To strzelankowo-roguelike’owy spin-off popularnej produkcji sieciowej studia Ghost Ship Publishing. Za jego opracowanie odpowiada zespół Funday Games, mający na koncie Don't Die In The West (76% pozytywnych recenzji na Steamie)

Gra budzi duże zainteresowanie – było to czwarte najpopularniejsze demo ubiegłorocznego Steam Next Fest.

 1. Deep Rock Galactic: Survivor na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Solium Infernum

Strategie 4X nie mają w zwyczaju oferować nietypowych realiów, dlatego z dużym zainteresowaniem wypatrujemy premiery gry Solium Infernum, która jest wyjątkiem od tej reguły. Produkcja pozwoli nam bowiem pokierować jedną z armii demonów, która toczy wojnę z innymi diabłami o kontrolę nad Piekłem.

Demo gry (niestety już niedostępne) było bardzo obiecujące, więc mamy nadzieję, że pełna wersje dowiezie. Są na to spore szanse, bo odpowiedzialny za projekt zespół League of Geeks ma na koncie ciepło przyjęte Armello (82% pozytywnych recenzji na Steamie).

 1. Solium Infernum na Steamie

Wersja językowa gry: polska (napisy)

The Adventures of The Black Hawk

Miłośników oldskulowych przygodówek point-n-click zainteresować może The Adventures of The Black Hawk. Gra opowie historię zamaskowanego mściciela szukającego sprawiedliwości w XVIII-wiecznej Francji. W praktyce jest to więc Zorro, tyle że z akcją osadzoną na naszym kontynencie.

 1. The Adventures of The Black Hawk na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Źródło fot. Croqueta Asesina Studios. - Nowości na Steam. Wyczekiwane RPG Banishers i spin-off kooperacyjnego przeboju - wiadomość - 2024-02-12
Źródło fot. Croqueta Asesina Studios.

Tomb Raider I-III Remastered

W tym tygodniu czeka nas także premiera Tomb Raider I-III Remastered, czyli kolekcji zawierającej odświeżona wersje trzech pierwszych odsłon cyklu o przygodach Lary Croft. Obstawiamy, że będzie to jeden z większych hitów najbliższych dni.

 1. Tomb Raider I-III Remastered

Wersja językowa gry: polska (napisy)

White Sands (wczesny dostęp)

W środę we wczesnym dostępie zadebiutuje White Sands. To gra RTS osadzona w realiach postapokaliptycznych, w której naszym zadaniem będzie odbudowa cywilizacji ludzkiej, czego dokonamy poprzez konstruowanie baz i osad, jak również ulepszanie technologii. Co ciekawe, nasze armie będą udawały się na misje, ale nie będziemy mieć w ich trakcie bezpośredniej kontroli nad jednostkami.

 1. White Sands na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

15 lutego

Caribbean Legend

Tortuga: A Pirate's Tale nie będzie jedyną grą o tematyce pirackiej, która zadebiutuje w tym tygodniu na Steamie. W czwartek czeka nas bowiem premiera Caribbean Legend, czyli gry RPG pozwalającej na wcielenie się w korsarza.

Należy podkreślić, że nie jest to całkiem nowa gra. Zamiast tego ma to być rozszerzona i ulepszona wersja wydanego w 2016 roku Sea Dogs: To Each His Own, które ma 73% pozytywnych recenzji na Steamie.

 1. Caribbean Legend na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Gra ma demo na Steamie

Clash II

W tym tygodniu dobiegnie końca wczesny dostęp Clash II, czyli strategii fantasy stanowiącej kontynuację klasycznej polskiej produkcji z 1998 roku.

Wersja Early Access została przyjęta dosyć ciepło – na Steamie ma 70% pozytywnych recenzji.

 1. Clash II na Steamie

Wersja językowa gry: pełna polska

Źródło fot. Prime Bit Games SA. - Nowości na Steam. Wyczekiwane RPG Banishers i spin-off kooperacyjnego przeboju - wiadomość - 2024-02-12
Źródło fot. Prime Bit Games SA.

Colonize (wczesny dostęp)

Natomiast Colonize to połączenie gry survivalowej i city buildera, które przeniesie nas do Ameryki XVII wieku i opowie historię pierwszych osadników.

 1. Colonize na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

GUNVOLT RECORDS Cychronicle

W czwartek na Steamie zadebiutuje GUNVOLT RECORDS Cychronicle, czyli japońska gra rytmiczna stanowiąca spin-off platformówkoego cyklu.

 1. GUNVOLT RECORDS Cychronicle na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Helskate (wczesny dostęp)

Helskate to hack-n-slash z elementami roguelike, który zaoferuje mocno nietypowe podejście do tej kategorii. W grze będziemy bowiem poruszali się i walczyli na deskorolce.

 1. Helskate na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Gra ma demo na Steamie

Imperiums: Rise of Caesar

Ciepło przyjęta strategia Imperiums: Greek Wars (83% pozytywnych recenzji na Steamie) otrzyma w tym tygodniu dodatek Rise of Caesar, który pozwoli wcielić w Juliusza Cezara.

 1. Imperiums: Rise of Caesar na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Nie No Hakoniwa

Miłośnicy gier typu visual novel wypatrują premiery Nie No Hakoniwa. Produkcja opowie o mrocznych sekretach japońskiej wioski rządzonej przez siedem potężnych klanów.

 1. Nie No Hakoniwa na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Smalland: Survive the Wilds

W tym tygodniu wczesny dostęp opuści Smalland: Survive the Wilds, czyli gra survivalowa, w której gracze kierują ludźmi pomniejszonymi do takich rozmiarów, że nawet owady wydają się wielkimi bestiami.

Wczesna wersja została przyjęta ciepło przez graczy – na Steamie ma 86% pozytywnych recenzji.

 1. Smalland: Survive the Wilds na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Źródło fot. Merge Games. - Nowości na Steam. Wyczekiwane RPG Banishers i spin-off kooperacyjnego przeboju - wiadomość - 2024-02-12
Źródło fot. Merge Games.

Spirit Hunter: Death Mark II

Warto zainteresować się Spirit Hunter: Death Mark II, czyli najnowszą odsłoną japońskiej serii przygodówek łączących klimat horroru z rozbudowanymi elementami detektywistycznymi. Tym razem zajmiemy się sprawą tajemniczych morderstw w prestiżowej szkole.

Dwie poprzednie odsłony cyklu w postaci Spirit Hunter: Death Mark oraz Spirit Hunter: NG zostały przyjęte ciepło – na Steamie mają odpowiednio 84% oraz 93% pozytywnych recenzji.

 1. Spirit Hunter: Death Mark II na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Warhammer 40,000: Battlesector – T'au

Wydana w 2021 roku strategia bitewna Warhammer 40,000: Battlesector okazała się jedną z najlepszych produkcji osadzonych w uniwersum WH40K, dlatego cieszy nas, że cały czas jest rozwijana. Najnowszym tego owocem będzie dodatek T'au, który wprowadzi do gry tytułową nową frakcję.

 1. Warhammer 40,000: Battlesector – T'au na Steamie

Wersja językowa gry: polska (napisy)

16 lutego

Recolit

W piątek zagramy w Recolit. To kolejna w tym tygodniu obiecująca przygodówka (od dawna nie było tak mocnego tygodnia w tej kategorii). Opowie ona historię kosmonautki, której statek rozbija się w dziwnym mieście, gdzie panuje niekończąca się noc.

 1. Recolit na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Gra ma demo na Steamie

Źródło fot. Image Labo. - Nowości na Steam. Wyczekiwane RPG Banishers i spin-off kooperacyjnego przeboju - wiadomość - 2024-02-12
Źródło fot. Image Labo.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej