Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2024, 17:06

Palworld straciło 1,3 mln graczy w dwa tygodnie. Twórcom brakuje ludzi do pracy

Palword wciąż utrzymuje się na szczycie, ale popularność sandboxa zaczęła drastycznie spadać. Tymczasem twórcy pilnie poszukują ludzi do pracy nad bestsellerową produkcją.

Źródło fot. www.pocketpair.jp.
i

Żadna produkcja nie jest w stanie w nieskończoność utrzymywać się na szczycie i choć spadek w rankingach jest nieunikniony, o jej dalszych losach decyduje to, czy twórcy byli przygotowani na lot w dół. Z tym problemem musi zmierzyć się studio Pocketpair, którego hitowa gra Palworld straciła ostatnio aż 1,3 mln użytkowników na Steamie.

Wystarczyły dwa tygodnie, by zainteresowanie Palword na Steamie znacznie spadło.Źródło: SteamDB.

Popularność Palworld maleje, ale gra wciąż ma świetną pozycję

Według informacji dostępnych na stronie SteamDB w najlepszym momencie (dane z 28 stycznia 2024 r.), tytuł mógł pochwalić się przeszło 2,1 mln jednoczesnych graczy. Obecnie liczba ta oscyluje wokół 700 tysięcy, choć potrafiła również zejść poniżej bariery 400 tysięcy osób (9 lutego 2024 r.).

Jak już wspomniałem, sam spadek był nieunikniony, ale twórców może martwić fakt, że dokonał się on tak szybko. Tym bardziej, jeśli porównamy to z sytuacją PUBG: Battlegrounds. Dzieło PUBG Studios w 2018 roku imponowało popularnością, którą było w stanie utrzymać przez kilka miesięcy.

Gracze nadal utrzymują Palword na podium najczęściej ogrywanych tytułów na Steamie.Źródło: SteamDB.

Z drugiej strony dane SteamDB pokazują, że Palword nadal znajduje się w czołówce najczęściej ogrywanych tytułów na Steamie, ustępując w tej chwili miejsca jedynie strzelance Counter-Strike 2. Ponadto wykaz ten nie uwzględnia wyników z Xboxa oraz Game Passa, gdzie produkcja również zaliczyła świetny debiut.

Twórcy Palworld pilnie szukają pracowników

Odpuśćmy liczby i rzućmy okiem na to, co się dzieje w obozie Pocketpair. Jak donosi redakcja portalu PC Gamer – powołując się na wpisy studia w serwisie X – twórcy Palword pilnie poszukują nowych pracowników.

Co ciekawe, japoński deweloper potrzebuje osób posiadających doświadczenie z dowolnym silnikiem. Najbardziej pożądani są jednak kandydaci na pozycje związane z planowaniem oraz inżynierią. Niewykluczone więc, że studio Pocketpair pragnie błyskawicznie zareagować na opisaną wyżej sytuację.

Warto podkreślić, że Palword wziąż jest w produkcji, od 19 stycznia pozostając w fazie wczesnego dostępu. Według planów ów tytuł powinien zadebiutować w 2025 na PC oraz konsolach Xbox One i Xbox Series S/X.

Krzysztof Kałuziński

Krzysztof Kałuziński

W GRYOnline.pl związany z Newsroomem. Nie boi się podejmowania różnych tematów, choć preferuje wiadomości o niezależnych produkcjach w stylu Disco Elysium. W dzieciństwie pisał opowiadania fantasy, katował Pegasusa, a potem peceta. Pasję przekuł w zawód redaktora portalu dla graczy prowadzonego z przyjacielem, jak również copywritera oraz doradcy w sklepie z konsolami. Nie przepada za remake'ami i growymi tasiemcami. Od dziecka chciał napisać powieść, choć zdecydowanie lepiej tworzy mu się bohaterów niż fabułę. Pewnie dlatego tak pokochał RPGi (papierowe i wirtualne). Wychowały go lata 90., do których chętnie by się przeniósł. Uwielbia filmy Tarantino, za sprawą Mad Maksa i pierwszego Fallouta zatracił się w postapo, a Berserk przekonał go do dark fantasy. Dziś próbuje sił w e-commerce i marketingu, jednocześnie wspierając Newsroom w weekendy, dzięki czemu wciąż może kultywować dawne pasje.

więcej