Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2024, 16:40

autor: Zuzanna Domeradzka

Palworld potrzebowało zaledwie miesiąca, by przyciągnąć 25 milionów osób. Sprzedaż gry z „Pokemonami” przytłacza

Studio Pocketpair podzieliło się nowymi danymi związanymi z liczbą graczy Palworld. Produkcja jest tak popularna, że zaliczyła najlepszy debiut w Game Passie, nie uwzględniając gier Microsoftu.

Źródło fot. Pocketpair
i

Aktualizacja

Studio Pocketpair podało nowe dane dotyczące Palworld. W nieco ponad miesiąc od debiutu w ową produkcję zagrało 25 milionów osób, z czego 15 mln stanowią użytkownicy Steama, a 10 mln posiadacze XOne i XSX/S oraz subskrybenci PC/Xbox Game Passa. Deweloperzy podziękowali społeczności za nieustające wsparcie i zapewnili, że w dalszym ciągu będą „łatać” grę.

Źródło: X/Twitter / Palworld.
Źródło: X/Twitter / Palworld.

Oryginalna wiadomość (31 stycznia)

Chyba niewielu spodziewało się tego, że niepozorna survivalowa gra ze stworkami podobnymi do Pokemonów stanie się tak ogromnym hitem. Dzisiaj studio Pocketpair pochwaliło się nowymi danymi, które świadczą o popularności jego najnowszego dzieła, czyli Palworld. W niecałe dwa tygodnie od debiutu we wczesnym dostępie w ową produkcję zagrało w sumie ponad 19 milionów osób.

Jak podają twórcy:

  1. na Steamie Palworld sprzedało się w 12 mln egzemplarzy;
  2. na Xboxach w produkcję zagrało 7 mln osób (gra wyszła na Xboxy Series X/S i Xboxa One) – najpewniej wlicza się w to również abonentów usługi PC/Xbox Game Pass, którzy ją uruchomili;
  3. ich priorytetem wciąż jest wypuszczanie łatek naprawiających błędy w grze.
Źródło: X, @Palworld_EN.
Źródło: X, @Palworld_EN.

Wcześniej deweloperzy informowali o 8 mln egzemplarzy Palworld sprzedanych na Steamie, lecz nie podali, ilu użytkowników Xboxów rozpoczęło grę – po jej zakupie bądź w ramach Game Passa. Wydaje się ciekawe, jaki odsetek z tych 7 mln graczy stanowią subskrybenci usługi Microsoftu. Dopóki jednak nie poznamy oficjalnych danych, możemy jedynie spekulować na ten temat. Na tę chwilę dział Xboxa poinformował tylko (lub aż), że Palworld zaliczyło najlepszy debiut w Game Passie spośród wszystkich gier, które trafiły do niego na start, a których nie stworzyli deweloperzy z rodziny Xbox Game Studios.

Przypomnijmy, że na Steamie w szczytowym momencie w Palworld grało 2,101 mln osób jednocześnie (via SteamDB). Na platformie firmy Valve tylko PUBG: Battlegrounds może pochwalić się lepszym wynikiem.

Abonament PC Game Pass zakupisz tutaj