Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Caribbean Legend (PC)
OkładkaCaribbean Legend (PC)

Caribbean Legend PC

Nieformalne nowe wydanie sandboksowej gry RPG Sea Dogs: To Each His Own. W Caribbean Legend żeglujemy po XVII-wiecznych Karaibach i przemierzamy tamtejsze wyspy, tocząc morskie bitwy oraz walcząc na lądzie, realizując zadania, rekrutując załogę i gromadząc coraz większą fortunę.

RPG | TPP | sandbox | piraci | reedycje/remastery/remaki | statki | XVII wiek

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Caribbean Legend Premiera PC

15lutego2024

Steam

15lutego2024

producent: BlackMark Studio wydawca: Valkyrie Initiative

Angielskie napisyAngielskie napisy

Caribbean Legend jest grą RPG opracowaną przez rosyjski zespół BlackMark Studio. Choć deweloperzy pozycjonują ją jako zupełnie nową produkcję, w praktyce mamy do czynienia z nieformalnym odświeżeniem wcześniejszego projektu dewelopera – Sea Dogs: To Each His Own.

Fabuła

Caribbean Legend zabiera nas na Karaiby z czasów złotej ery piractwa. Akcja gry rozpoczyna się w 1654 roku na Martynice, gdzie francuski szlachcic Charles de Maure przybywa po otrzymaniu listu od swojego brata. Na miejscu okazuje się, że nieszczęśnik wpadł w tarapaty i ze względu na gigantyczny dług, który na nim ciąży, trafił za kraty. Aby umożliwić mu wyjście z więzienia, Charles postanawia zebrać dla niego wymaganą kwotę. To, w jaki sposób tego dokona, zależy już od naszych poczynań i dokonywanych przez nas wyborów.

Mechanika

W Caribbean Legend akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Produkcja oddaje nam do dyspozycji rozległy otwarty świat zawierający kilkadziesiąt wysp, na których znajdziemy zarówno miasta oraz osady, jak i skrywające liczne tajemnice dżungle, pełne jaskiń, piramid czy zaginionych metropolii wzniesionych przez tubylców.

Przemierzając Karaiby, poznajemy wiele postaci i realizujemy różnorodne zadania, a także angażujemy się w ryzykowne przedsięwzięcia, jak rozwiązywanie zagadek tego zakątka świata oraz poszukiwanie skarbów. W przerwach od wielkich przygód możemy natomiast odwiedzać tawerny, spróbować swoich sił w hazardzie, a także oddawać się innym uciechom charakterystycznym dla epoki piratów.

To, w jaki sposób Charles uzbiera kwotę niezbędną do uwolnienia swojego brata, zależy od naszych indywidualnych preferencji. Możemy zostać sławnym piratem, na wspomnienie o którym będą drżeć żeglarze na całych Karaibach, albo poświęcić się handlowi czy też wdać się w politykę i spróbować objąć stanowisko gubernatora.

Pomiędzy wyspami przemieszczamy się na pokładzie swojego statku. Choć zabawę rozpoczynamy z niewielką i prostą łajbą, z czasem gromadzimy środki, które pozwalają nam zaopatrywać się w coraz większe, potężniejsze i bardziej zaawansowane jednostki, jak fregaty, korwety bądź liniowce. Można nawet stanąć na czele całej floty, która będzie trząść Karaibami. Gra pozwala nam nie tylko naprawiać i ulepszać swoje statki, lecz również modyfikować ich wygląd wedle uznania.

Jak przystało na grę o piratach, nie brakuje tu potyczek na morzu. Podczas bitew morskich musimy sprawnie manewrować okrętem i prowadzić celny ostrzał, zwracając uwagę między innymi na kierunek wiatru oraz zasięg naszych dział. Do tych ostatnich możemy ładować różne pociski przeznaczone do określonych zadań (od standardowych, przez łańcuchowe i kartacze, skończywszy na bombach). Po unieruchomieniu wrogiej jednostki możemy zaś dokonać abordażu i pozbyć się resztki załogi, by ją przejąć lub po prostu posłać na dno. Będąc na morzu, możemy atakować również forty.

Oczywiście niebezpieczeństwa czyhają na nas również na lądzie. Z przeciwnikami, wśród których znajdziemy zarówno wrogo nastawionych ludzi, jak i fantastyczne istoty pokroju ożywionych szkieletów, mierzymy się, robiąc użytek z szerokiego wachlarza broni białej (jak miecze, topory, rapiery) oraz palnej (muszkiety, pistolety).

W miarę postępów rozwijamy postać i odblokowujemy nowe umiejętności oraz ulepszamy już posiadane. Ponadto nasz potencjał bojowy rośnie poprzez coraz lepszy ekwipunek, który kupujemy, znajdujemy lub samodzielnie wytwarzamy; mowa zarówno o broni, jak i o elementach pancerza. Dbając o siebie, nie należy zapominać o swojej załodze i jej morale, gdyż w przeciwnym wypadku możemy mierzyć się na przykład z buntami.

Caribbean Legend: Sandbox

Na krótko przed premierą opisywanej produkcji w ręce graczy oddano darmową grę Caribbean Legend: Sandbox. Produkcja pozwala nam wcielić się w trzy grywalne postacie (francuskiego arystokratę, hiszpańskiego najemnika oraz angielskiego przedsiębiorcę), które przybywają na Karaiby w celu zbicia fortuny. Od nas zależy, w jaki sposób tego dokonają. Na tle Caribbean Legend omawiany tytuł wyróżniają przede wszystkim zadania generowane losowo, które mają zapewnić możliwość zabawy bez końca.

Ostatnia modyfikacja 16 lutego 2024

Tryb gry: single player  

Caribbean Legend cena w dniu premiery: 138,99 PLN

Wymagania wiekowe Caribbean Legend: 12+

Caribbean Legend Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium 4 2.0 GHz / AMD Athlon XP 2.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
 • 23 GB HDD
 • Windows XP/10/11 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD FX-9370 4.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
 • 23 GB HDD
 • Windows XP/10/11 64-bit