Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Clash II (PC)
OkładkaClash II (PC)

Clash II PC

Clash II jest polską grą strategiczną będącą kontynuacją produkcji z 1998 roku. Tytuł przenosi gracza do fikcyjnego świata inspirowanego historią, w którym stajemy po stronie jednej z dwóch frakcji. Za stworzenie produkcji odpowiada firma Prime Bit Games.

Strategiczne | fantasy | turowe | polskie | indie | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Clash II Premiera PC

wrzesień2022

Steam

wrzesień2022

producent: Prime Bit Games wydawca: Prime Bit Games Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

E3 2021

Clash II to turowa gra strategiczna. Tytuł został osadzony w mrocznym świecie czerpiącym inspirację z historii i stanowi kontynuację gry Clash z 1998 roku. W przeciwieństwie do pierwszej części, za którą odpowiadała firma Longsoft Multimedia (Leryx Longsoft), „dwójkę” opracowało studio Prime Bit Games (jest to debiutancki projekt tego dewelopera).

Fabuła

Akcja Clash II rozgrywa się na kontynencie zwanym Karkhan, kilka lat po zakończeniu fabuły oryginalnej gry. Kampanie fabularne przedstawiają historię konfliktu pomiędzy dwiema frakcjami – mającymi pozycję dominującą i wierzącymi w Jedynego Boga Czystowiercami oraz lokalną ludnością, która korzysta z magii i sprzeciwia się siłą narzucanej jej wierze. Twórcy przygotowali dwa scenariusze – w pierwszym wcielamy się bohatera, który stara się odzyskać królestwo z rąk Willhelma, który utracił przychylność Świątobliwego. Z kolei kampania innowierców koncentruje się na kobiecie, która otrzymuje od swoich Bogów misję zjednoczenia skłóconych plemion.

Mechanika

Clash II to klasyczna, turowa strategia, w której akcję najczęściej obserwujemy z perspektywy izomerycznej (można poruszać kamerą). Zabawa polega na kierowaniu wojownikami na polu bitwy i toczeniu walk z przeciwnikami – zwycięstwo osiągamy realizując cele założonych przez daną misję.

Warto odnotować, że większość oddziałów, którymi kierujemy, jest wzorowana na prawdziwych wojskach znanych z podręczników historii. Jednak w Clash II na polu bitwy można też spotkać rozmaite mityczne i legendarne stworzenia.

Poza toczeniem starć gracz odpowiada też za prowadzenie swojej frakcji w ramach szeroko rozumianej warstwy strategicznej gry. Podejmujemy decyzje, które kształtują m.in. rozwój technologiczny i duchowy, dzięki czemu wpływamy zarówno na przebieg rozgrywki, jak i sytuację na kontynencie.

Tryby gry

W Clash II możemy grać zarówno samotnie, jak i z innymi. Poza dwiema kampaniami fabularnymi produkcja oferuje sieciowy i lokalny moduł PvP.

Kwestie techniczne

Clash II posiada dość prostą, trójwymiarową oprawę graficzną, która nie zachwyca użytkownika niczym szczególnym, ale kompetentnie oddaje świat przedstawiony.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło  

Oczekiwania czytelników: 6.4 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Clash II cena w dniu premiery: 99,99 PLN

Wymagania wiekowe Clash II: 12+