Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Clash (PC)

Clash PC

Clash to przygotowana przez polskie studio deweloperskie Longsoft Multimedia strategia turowa, której fabuła oparta została na legendzie o starożytnej krainie Karkhanu. Gracz staje na czele cywilizacji, broniącej się przed atakami najeźdźców.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Clash (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30czerwca1998

30czerwca1998

pudełko PL

Polska strategia turowa stworzona przez firmę Leryx Longsoft, wzorująca się na znanych seriach Heroes of Might & Magic czy Warlords. Fabułę oparto na legendzie o starożytnej krainie Karkhanu, zaatakowanej przez dzikie plemiona. Naszym zadaniem jest rozwój i utrzymanie swych włości nieustannie atakowanych przez zaborczych najeźdźców. Co prawda gra nie wnosi praktycznie nic nowego, lecz dobra sztuczna inteligencja programu powoduje, że rozgrywka nie nudzi się zbyt szybko.

Do dyspozycji mamy 30 różnych typów jednostek, którymi możemy bronić miast, wyznaczać patrole i odkrywa nowe rejony mapy. Oprócz jednostek typowo wojskowych mamy budowniczych, których wykorzystujemy do wszelkiego typu prac konstrukcyjno wydobywczych. Bardzo ważnym elementem jest ekonomia i rozbudowa zamków, w których można stawiać nowe budynki zwiększające populację i możliwości produkcyjne ludności. Całość posiada bardzo dobrą oprawę graficzną i imponujące tło muzyczne (ścieżki dźwiękowe zajmują większą część płytki CD).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.8 / 10 na podstawie 377 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 20,99 PLN

Wymagania wiekowe Clash

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Clash

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 166MHz, 32MB RAM

"Longsoftgate" - jak rodzimy developer gier oszukiwał ZUS?

wiadomość3 października 2003

Współczesna Polska bywa nazywana „krajem afer” z powodu rozmaitych wewnętrznych skandali finansowych (związanych np. z Funduszem Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, paliwami płynnymi i parlamentarną ustawą o mediach). „Czysta” nie jest również rodzima branża elektroniczno-rozrywkowa, o czym świadczy chociażby wszczęte właśnie śledztwo w sprawie dolnośląskiej firmy Longsoft Multimedia (Leryx Longsoft/Longsoft Games). Ta jednostka odpowiada za powstanie m.in. takich gier jak: Lew Leon, Golem i Clash.