Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Lew Leon (PC)

Lew Leon PC

Rodzinna gra zręcznościowo-przygodowa przeznaczona dla osób w każdym wieku, nawiasem mówiąc jedna z pierwszych profesjonalnych polskich gier komputerowych.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Lew Leon (PC)

wydawca: CD Projekt S.A.

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21stycznia1998

29listopada1997

pudełko PL

Lew Leon to rodzinna gra zręcznościowo-przygodowa przeznaczona dla osób w każdym wieku, nawiasem mówiąc jedna z pierwszych profesjonalnych polskich gier komputerowych. Jej tematem jest wielka przygoda tytułowego Lwa, który podróżuje po wyspach Lwiego Archipelagu w poszukiwaniu skradzionej przez spiskowców korny.

Gracze pomagając Leonowi w poszukiwaniach odwiedzą wiele malowniczych scenerii, między innymi trafią do ogromnej dżungli, na biegun, na bagna, do lochów magicznego zamku, a nawet do wnętrza piramid. Spenetrują również wraki okrętów pirackich osiadłych na dnie morza oraz staną oko w oko z wielką erupcją wulkanów.

Gra naładowana jest dużą dawką humoru i wymaga od graczy w równym stopniu zręczności oraz zdolności logicznego myślenia, dzięki czemu, mimo upływu lat powinna spodobać się wszystkim miłośnikom platformówek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 215 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 20 PLN

Wymagania wiekowe Lew Leon

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Lew Leon

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 100MHz
  • 8MB RAM
"Longsoftgate" - jak rodzimy developer gier oszukiwał ZUS?

wiadomość3 października 2003

Współczesna Polska bywa nazywana „krajem afer” z powodu rozmaitych wewnętrznych skandali finansowych (związanych np. z Funduszem Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, paliwami płynnymi i parlamentarną ustawą o mediach). „Czysta” nie jest również rodzima branża elektroniczno-rozrywkowa, o czym świadczy chociażby wszczęte właśnie śledztwo w sprawie dolnośląskiej firmy Longsoft Multimedia (Leryx Longsoft/Longsoft Games). Ta jednostka odpowiada za powstanie m.in. takich gier jak: Lew Leon, Golem i Clash.