Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2022, 08:48

Nowości na Steam. W tym tygodniu wyjdzie nowa gra farmerska

Ten tydzień będzie obfitował w duże premiery na Steamie. W najbliższych dniach zadebiutują takie gry jak Kangurek Kao, Sniper Elite 5, Crossfire: Legion czy Hardspace: Shipbreaker.

Serwis Steam zalewany jest nieustannie nowymi produkcjami. Premier jest tak dużo, że często trudno połapać się w tym, co godnego uwagi lada chwila trafi do sprzedaży. Dlatego ruszamy z nowym cyklem. W nim w każdy poniedziałek zaprezentujemy Wam zestawienie najważniejszych premier danego tygodnia.

Premiera tygodnia: Kangurek Kao (27 maja 2022 r.)

Na Zachodzie graczy w tym tygodniu interesuje głównie Sniper Elite 5, za to w Polsce czekamy najbardziej na nowego Kangurka Kao. To powrót popularnej przed laty marki polskich platformówek 3D. Udostępnione jakiś czas temu demo spotkało się z ciepłym przyjęciem, oferując zarówno nostalgiczną podróż w przeszłość, jak i atrakcyjną oprawę graficzną, nieodstającą od współczesnych standardów.

Dużo obiecujemy sobie po tej produkcji i liczmy na to, że spełni ona pokładane w niej nadzieje.

 1. Kangurek Kao na Steamie
 2. Nowy Kangurek Kao ma szansę sprowadzić mnie do parteru (zapowiedź)

Najważniejsze premiery na Steamie w okresie 23 maja – 29 maja 2022 roku

23 maja

Początek tygodnia należeć będzie do dobrze znanej graczom mobilnym firmy Kairosoft, która dzisiaj wypuści na Steamie aż trzy swoje gry.

Ninja Village

Ninja Village to strategia ekonomiczna, w której staniemy na czele klanu wojowników ninja.

 1. Ninja Village na Steamie

The Sushi Spinnery

The Sushi Spinnery pozwoli wcielić się w menadżera restauracji specjalizującej się w sushi.

 1. The Sushi Spinnery na Steamie

Venture Towns

Z kolei Venture Towns obsadzi nas w roli burmistrza współczesnej metropolii.

 1. Venture Towns na Steamie

24 maja 2022 r.

Crossfire: Legion (Early Access)

We wtorek we wczesnym dostępie zadebiutuje Crossfire: Legion. To RTS będący spin-offem szalenie popularnej w Azji marki sieciowych strzelanek. Zazwyczaj taki projekt nie budziłby dużych emocji, ale w tym przypadku warto go śledzić z prostego powodu – produkcja powstaje w studiu Blackbird Interactive, założonym przez twórców serii Homeworld. Zespół za pomocą Homeworld: Deserts of Kharak pokazał już zresztą, że potrafi tworzyć wyśmienite strategie także pod nowym szyldem.

 1. Crossfire: Legion na Steamie

Hardspace: Shipbreaker

Tego samego dnia, gdy Crossfire: Legion zadebiutuje w Steam Early Access, wczesny dostęp opuści inna gra studia Blackbird Interactive w postaci Hardspace: Shipbreaker. To nietypowa produkcja pozwalająca na wcielenie się w pracownika bezwzględnej korporacji demontującej wielkie statki kosmiczne.

 1. Hardspace: Shipbreaker na Steamie

Soda Crisis

Z kolei Soda Crisis to obiecująca platformówkowa strzelanka studia Team Soda. Poprzednią produkcją zespołu było Snake Force (97% pozytywnych ocen na Steamie).

 1. Soda Crisis na Steamie

Touken Ranbu Warriors

Miłośników gier akcji zainteresować powinna premiera Touken Ranbu Warriors, czyli kolejnej produkcji firmy Koei Tecmo, w której zmierzymy się z setkami wrogów. Produkcja osadzona jest w świecie popularnej w Azji przeglądarkowej gry karcianej Touken Ranbu.

 1. Touken Ranbu Warriors na Steamie

25 maja 2022 r.

Uninvited

Fani horroru mogą wypatrywać premiery Uninvited. Autorem jest Octavi Navarro, który w ostatnich latach dał się poznać jako twórca wielu wyśmienitych eksperymentalnych gier grozy, takich jak The Librarian (90% pozytywnych recenzji na Steamie) czy Midnight Scenes: The Nanny (100% pozytywnych ocen). Jego najnowszy projekt zapowiada się na zdecydowanie najbardziej ambitny w dorobku tego dewelopera, więc sporo sobie po nim obiecujemy.

 1. Uninvited na Steamie

26 maja 2022 r.

Hellslave

Hellslave to śliczny dwuwymiarowy dungeon crawler osadzony w mrocznym świecie fantasy bliskim zagłady. Odpowiada za niego francuskie studio Ars Goetia, które opracowało ciepło przyjętą przygodówkę The Blind Prophet, mającą 86% pozytywnych ocen na Steamie.

 1. Hellslave na Steamie

My Time at Sandrock (Early Access)

W najbliższy czwartek we wczesnym dostępie zadebiutuje My Time at Sandrock, czyli kontynuacja popularnego rolniczego RPG-a My Time at Portia. Pierwsza część zyskała wielu fanów dzięki bardziej rozbudowanym mechanizmom walki i ładniejszej grafice niż typowe produkcje z tej kategorii.

 1. My Time at Sandrock na Steamie
Nowości na Steam. W tym tygodniu wyjdzie nowa gra farmerska - ilustracja #1

Out There: Oceans of Time

26 maja zadebiutuje także Out There: Oceans of Time, czyli kosmiczna strategia z elementami RPG, która stanowi kontynuację gry Out There.

 1. Out There: Oceans of Time na Steamie

Sniper Elite 5

W Polsce z premier tego tygodnia najważniejszy jest powrót Kangurka Kao, ale na Zachodzie najbardziej wyczekiwany jest debiut Sniper Elite 5. Snajperska seria studia Rebellion cieszy się od lat niesłabnącą popularnością, a najnowsza odsłona obiecuje ulepszoną balistykę oraz kampanię osadzoną na wybrzeżach Bretanii. Nie spodziewamy się rewolucji po tym tytule, ale najpewniej nie przeszkodzi mu to w zapewnieniu nam wielu godzin dobrej zabawy.

 1. Sniper Elite 5 na Steamie
Nowości na Steam. W tym tygodniu wyjdzie nowa gra farmerska - ilustracja #2

27 maja 2022 r.

Swords and Sandals Immortals (Early Access)

27 maja zadebiutuje również bitewne RPG Swords and Sandals Immortals. Fani serii dużo obiecują sobie po tej odsłonie, gdyż ma być największą w historii, a do tego zaoferuje tryb multiplayer, który od ponad dekady nie pojawiał się w kolejnych częściach cyklu.

 1. Swords and Sandals Immortals na Steamie

Unexplored 2: The Wayfarer's Legacy

Unexplored 2: The Wayfarer's Legacy to gra roguelike w klimacie fantasy z nietypową oprawą graficzną stylizowaną na europejskie komiksy. Pierwsza część ma 91% pozytywnych ocen na Steamie, a kontynuacja zapowiada się znacznie bardziej ambitnie.

 1. Unexplored 2: The Wayfarer's Legacy na Steamie

28 maja 2022 r.

fault – StP – LIGHTKRAVTE

Ten tydzień zaoferuje również coś dla miłośników gier visual novel dzięki premierze fault – StP – LIGHTKRAVTE, czyli kolejnej części popularnego cyklu studia Alice in Dissonance.

 1. fault – StP – LIGHTKRAVTE na Steamie

Zainteresować Was może:

 1. Gry maja - w co zagramy w maju 2022