Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2019, 19:07

autor: Entelarmer

Nowe oferty pracy w Guerrilla Games - Horizon Zero Dawn 2 prawie potwierdzone

Intrygującą wzmiankę znaleziono na oficjalnej stronie Guerrilla Games. W jednej z ofert pracy zamieszczonych przez studio wspomniano o czterech zespołach tworzących otoczenie w Horizon: Zero Dawn. Zdaje się to potwierdzać, że deweloper pracuje nad kontynuacją hitu z 2017 roku.

Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują na powrót Aloy. - Nowe oferty pracy w Guerrilla Games - Horizon Zero Dawn 2 prawie potwierdzone - wiadomość - 2019-11-04
Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują na powrót Aloy.

W minionym miesiącu dało się zauważyć, że studio Guerrilla Games poszukuje wielu nowych pracowników. Od początku października na oficjalnej stronie firmy pojawiło się kilkanaście ofert pracy związanych z niezapowiedzianą produkcją w otwartym świecie. Jedna z nich, dotycząca artysty odpowiedzialnego za projektowanie roślinności, zdaje się potwierdzać, czym dokładnie jest ów projekt. W opisie oferty wspomniano, że cztery zespoły deweloperskie tworzą „oszałamiające otoczenie dla Horizonu”, co niewątpliwie odnosi się do Horizon: Zero Dawn. Wygląda więc na to, że studio ostro pracuje nad kontynuacją.

O drugiej części Horizon: Zero Dawn usłyszeliśmy pół rok temu, kiedy to informacja o istnieniu dwójki wypsnęła się aktorce Janinie Gavankar w trakcie Star Wars Celebration Day. Do tych doniesień odniósł się również Jason Schreier z serwisu Kotaku w sarkastycznym wpisie w serwisie Reddit. Pojawiły się też sugestie, że tytuł nie będzie produkcją stricte single player, lecz zaoferuje też doświadczenie sieciowe, albo że znajdą się w nim elementy RPG. Ostatnie oferty pracy nie potwierdzają ani tego, ani też pogłosek na temat wydania Horizon Zero Dawn 2 jako tytułu startowego konsoli PlayStation 5. Niemniej zdają się ostatecznie potwierdzać istnienie produkcji. Oryginalna gra zyskała uznanie krytyków i w ciągu dwóch lat sprzedała się w 10 milionach egzemplarzy, co z pewnością jest dobrą zachętą do stworzenia kontynuacji.

Nowa marka Guerrilla Games zaliczyła bardzo udany debiut. - Nowe oferty pracy w Guerrilla Games - Horizon Zero Dawn 2 prawie potwierdzone - wiadomość - 2019-11-04
Nowa marka Guerrilla Games zaliczyła bardzo udany debiut.