Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2019, 17:22

autor: Laty

Jankos w finale mistrzostw świata League of Legends. Polak walczy o kolejne trofeum

G2 Esports pokonało SK Telecom T1 w pięknym, półfinałowym meczu mistrzostw świata League of Legends. Już 10 listopada w wielkim finale w Paryżu Jankos wraz ze swoją drużyną zawalczy o tytuł mistrzowski z FunPlus Phoenix.

Ten rok zdecydowanie należy do G2 Esports – mistrzowie Europy są na fali. - Jankos w finale mistrzostw świata League of Legends. Polak walczy o kolejne trofeum! - wiadomość - 2019-11-05
Ten rok zdecydowanie należy do G2 Esports – mistrzowie Europy są na fali.

Parę dni temu rozpoczęła się faza play-off mistrzostwa świata League of Legends, gdzie zmierzyły się w walce 24 drużyny ze wszystkich regionów. Dziś mamy za sobą rozgrywki półfinałowe, w których G2 Esports w meczu zwanym „przedwczesnym finałem” pokonało na scenie w Madrycie jeden z najlepszych teamów w historii e-sportu, dzięki czemu zakwalifikowało się do finału.

Czy Jankos wraz ze swoim teamem zdobędą mistrzostwo świata? - Jankos w finale mistrzostw świata League of Legends. Polak walczy o kolejne trofeum! - wiadomość - 2019-11-05
Czy Jankos wraz ze swoim teamem zdobędą mistrzostwo świata?

Pojedynek pomiędzy tegorocznymi mistrzami Europy i zwycięzcami turnieju MSI a trzykrotnymi mistrzami świata był od samego początku wyrównany. Obie drużyny dawały z siebie wszystko i zapewniły swoim fanom rozgrywkę na najwyższym poziomie, udowadniając przy tym, dlaczego są uważani za najlepszych graczy na świecie. W każdym meczu SKT zdobywało sporą przewagę m.in. dzięki świetnej grze w dżungli „Clida” oraz „Khana” – top lanera, jednak G2 nie pozostawało dłużne – dobrze wykorzystało krytyczne błędy, które popełnili ich rywale i dzięki walce z zaskakującą zaciekłością i kreatywnością wpłynęło do finału.

Kawał dobrej roboty zrobił również Marcin „Jankos” Jankowski, który otworzył dwie mapy poprzez przelanie „pierwszej krwi”, czyli dokonanie pierwszego zabójstwa w rundzie. Jego pomoc dla drużyny była nieoceniona, zawsze pojawiał się w najmniej odpowiednim dla przeciwnika momencie, a jego świetnie przemyślane picki były kluczem do zwycięstwa G2 Esports. Jak sam mówi, jeszcze rok temu nawet by nie pomyślał, że sprawy przybiorą taki obrót. W końcu drugi raz w tym roku pokonał Fakera, który jest jego idolem.

Komentatorzy i analitycy uznali ten mecz za jeden z najlepszych w historii League of Legends. Świadczą o tym również liczby, ponieważ w szczytowym momencie prawie cztery miliony widzów oglądały streamy, co jest równoznaczne z pobiciem rekordu oglądalności w świecie e-sportu.

Jedno jest pewne: wszyscy czekamy z niecierpliwością na finałowy mecz pomiędzy G2 Esports a chińskim FunPlus Phoenix, który odbędzie się już w niedzielę 10 listopada w Paryżu. Dla Jankosa będzie to pierwszy finał tak wysokiej klasy. Czy mistrzowie Europy odniosą kolejny sukces po wygranej w wiosennych i letnich rozgrywkach LEC 2019 i MSI 2019?