Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2009, 19:39

autor: Jiker

Nowe informacje o Prince of Persia: Zapomniane Piaski

Dziennikarze serwisu Joystiq przeprowadzili wywiad z Michaelem McIntyrem, projektantem poziomów w zespole odpowiedzialnym za Prince of Persia: Zapomniane Piaski (ang. The Forgotten Sands). Za jego sprawą ujawnionych zostało kilka dodatkowych szczegółów na temat nowych przygód Księcia z Persji.

Dziennikarze serwisu Joystiq przeprowadzili wywiad z Michaelem McIntyrem, projektantem poziomów w zespole odpowiedzialnym za Prince of Persia: Zapomniane Piaski (ang. The Forgotten Sands). Za jego sprawą ujawnionych zostało kilka dodatkowych szczegółów na temat nowych przygód Księcia Persji, zapowiedzianych oficjalnie pod koniec listopada.

Nowe informacje o Prince of Persia: Zapomniane Piaski - ilustracja #1

Książę z Prince of Persia: Dusza Wojownika.

McIntyre poinformował tym samym, że nowy Prince of Persia znajduje się w produkcji już od półtora roku i od samego początku planowany był jako poboczna historia powiązana bezpośrednio z trylogią zapoczątkowaną w 2003 roku przez Piaski Czasu. Projektant wyjaśnił, że Zapomniane Piaski uzupełnią siedmioletnią, nieznaną lukę w historii Księcia Persji, czyli okres pomiędzy Piaskami Czasu oraz Duszą Wojownika. Nowe dzieło Ubisoftu da nam zatem odpowiedź na istotne pytanie: co wpłynęło na mroczną przemianę Księcia? W grze pokierujemy tym samym bohaterem i będziemy zwiedzać to samo uniwersum, wypełnione oczywiście szeregiem nowych lokacji.

System rozgrywki stanowić będzie twórcze rozwinięcie znanej już mechaniki. Powrócą oczywiście zabawy z czasem, lecz twórcy zaserwują tu sporo innych ciekawych mocy, z których będzie mógł korzystać książę.

Istotne jest to, że Zapomniane Piaski nie są bezpośrednio powiązane z filmową adaptacją Piasków Czasu z Jakem Gyllenhaalem w roli głównej. Nie będziemy mieć zatem do czynienia z absurdalną „egranizacją” filmowej ekranizacji gry, czyli sytuacją której obawiało się wielu fanów wirtualnych przygód Księcia Persji. Wspomniany już Gyllenhaal nie został także zaangażowany w produkcję Zapomnianych Piasków. McIntyre potwierdził to informacją, że głos zwinnemu protagoniście podkłada ponownie Yuri Lowenthal (znany z dwóch pierwszych odsłon trylogii).

Prince of Persia: Zapomniane Piaski zostanie wydany w maju przyszłego roku w wersjach na komputery osobiste, a także konsole Xbox 360, PlayStation 3, PSP, Nintendo Wii i DS (przed premierą filmowych Piasków Czasu). W chwili obecnej nie wiadomo, czy Ubisoft zdecyduje się na kontynuację historii znanej z Prince of Persia (PC, X360, PS3 – 2008).