Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2016, 15:58

autor: Łukasz "MiqT" Mitka

Nowa gra od twórców War Thundera oraz patch dla World of Tanks – Sieciowe Wieści (15/12/2016)

Dzisiaj piszemy m.in. o nowej szwedzkiej linii czołgów w World of Tanks, aktualizacji do Hex: Shards of Fate, problemach Armored Warfare czy Enlisted, nowej grze twórców War Thundera.

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o nowej aktualizacji do World of Tanks, problemach deweloperów Armored Warfare, jednej z większych bitew w kosmicznym MMO EVE Online oraz konkursie świątecznym zorganizowanym przez twórców Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej.

Enlisted – II wojna światowa ciągle na topie

Gaijin Entertainment, studio odpowiedzialne za War Thunder, szykuje nowy tytuł. W pracach „Gajdzinów” wspiera Darkflow Software, zaś sam tytuł będzie drużynową strzelanką na PC w klimacie II wojny światowej, której rozwój będzie zależny od samej społeczności gry. Enlisted pozwoli graczom wziąć udział w dwóch obszernych kampaniach – w operacji Overlord (sprawdzony temat lądowania w Normandii) oraz w operacji Tajfun (bitwa pod Moskwą). Każda kampania ma oferować kilka etapów, wzorowanych na prawdziwych potyczkach.

Grę napędzać będzie autorski silnik graficzny Dagor Engine, który gracze mogą kojarzyć z gry War Thunder. Zapewni to możliwość wieloosobowych potyczek (nawet do 100 graczy) czy podatne na zniszczenia otoczenie.

Obecnie można dokonać zakupu pierwszych dwóch kampanii (pojedynczo lub w zestawie), skrzynek z bronią oraz wczesnego dostępu do zamkniętych beta testów. Koszt, w zależności od produktu, waha się od 7 do nawet 50 dolarów. Start beta testów zaplanowany jest na drugą połowę 2017 roku, zaś wszelkie zmiany terminów będą podawane na bieżąco na oficjalnej stronie gry.

Crossout

Twórcy Crossout, postapokaliptycznej gry MMO, w której tworzymy własne maszyny chaosu i destrukcji, opublikowali drugą część serii zabawnych artykułów, zawierających porady i sztuczki, dzięki którym gracze mogą łatwo przechytrzyć swoich wrogów.

W skrócie, autorzy polecają dać się ponieść fantazji. Im bardziej odpicujecie swój pojazd i zróżnicujecie jego arsenał, na tym więcej sposobów będziecie mogli pokazać wrogowi, gdzie jego miejsce. Artykuł zawiera sporo ciekawych pomysłów na tworzenie odjechanych maszyn zagłady z różnych komponentów – od generatorów po materiały wybuchowe. A wszystko to oprawione specyficznym humorem „Gajdzinów”.

Całość dostępna pod tym linkiem.

Armored Warfare i problemy Obsidianu

Obsidian, studio tworzące grę Armored Warfare dla firmy My.com, zostało częściowo odsunięte od projektu. Nie wróży to dobrze grze, która ciągle jest w fazie beta testów.

Czarne chmury wisiały już od dłuższego czasu. Pracownicy amerykańskiego giganta (Neverwinter Nights 2, Fallout: New Vegas, Pillars of Eternity) liczyli jeszcze na kontynuację współpracy w pierwszej połowie roku 2017, ale My.com zdecydowało zakręcić kurek już teraz. Część projektów, za które odpowiedzialne było Obsidian, została przeniesiona do głównej siedziby My.com – Moskwy.

Feargus Urquhart, szef Obsidianu, skomentował sprawę w kilku lakonicznych słowach:

Wydawca Armored Warfare postanowił przenieść część rozwijanego produktu do swojej centrali w Moskwie. Nie wpłynie to na żaden inny projekt Obsidianu. Życzymy naszym ludziom jak najlepiej, staramy się znaleźć im miejsce pracy przy innych projektach lub u innych deweloperów.

Obsidian nadal będzie pracować nad Armored Warfare, jednakże zakres obowiązków studia zostanie mocno okrojony.

Hex: Shards of Fate – nowa aktualizacja

Od 11 grudnia gracze mogą cieszyć się nową aktualizacją do gry Hex: Shards of Fate studia Gameforge. Osadzona w realiach fantasy gra łącząca elementy MMORPG oraz karcianki doczekała się kolejnej łatki, która wzbogaca historię o dodatkowe 40 godzin gry, więcej unikatowych kart i zupełnie nową klasę – Łowcę. Ponadto gracze otrzymają możliwość korzystania z usług najemników, którzy znacząco mają wpłynąć na świat Entrath.

Największą wartością dodaną, na jaką czekali gracze, jest nowa grywalna klasa Łowcy. Jest on typowym tropicielem i mistrzem przetrwania, którego umiejętności przydają się zarówno przy walce w zwarciu, jak i na odległość. Prócz tego do gracza dołączy zwierzęcy kompan, który także wyposażony jest w nietuzinkowe zdolności, wspierające samego bohatera.

Drugą kwestią są najemnicy. Będą oni wspierać naszego bohatera w walce, o ile odpowiednio sypniemy złotem. Prócz tego do gry dodano rozszerzoną kampanię żeglarską, w której gracze będą mogli dowodzić swoimi okrętami. Łodzie mają swoje drzewka talentów i zastępują postać bohatera podczas pojedynków. Wypełniając różne misje, gracze zbierają łupy i punkty do ulepszenia parametrów statków.

Na koniec warto wspomnieć, że dodatek podwyższa maksymalny poziom postaci w kampanii do 15, odblokowując w ten sposób dostęp do nowych umiejętności dla klas Maga, Wojownika i Kleryka.

Nowy patch World of Tanks

World of Tanks, najbardziej rozpoznawalna gra o czołgach, doczekała się kolejnej łaty, z numerem 0.9.17. Jest to jeden z ważniejszych ostatnio patchy, gdyż wprowadza nową nację – Szwedów.

Czołgi szwedzkie zostały podzielone na dwie gałęzie. Pierwsza z nich to gałąź mieszana, gdzie gracze znajdą zarówno pojazdy lekkie, średnie, jak i ciężkie. Te ostatnie były wzorowane na francuskich maszynach z magazynkami i mają mocniejszy pancerz. Druga gałąź to niszczyciele czołgów, które zyskały zupełnie nową mechanikę, dodaną specjalne na potrzeby szwedzkiej nacji – hydropneumatyczne zawieszenie. Pojazdy, które owe podwozie posiadają, mogą być prowadzone w dwóch trybach: ostrzału i jazdy. Pierwszy pozwala celniej strzelać i wychylać działo o większe kąty, drugi daje lepsze warunki jazdy kosztem celności.

Drugą ważną kwestią w łacie 0.9.17 jest znaczna ingerencja w statystyki pojazdów premium. Praktycznie każdy „premiak” VIII poziomu został mocno podrasowany. Głównie odbyło się to przez ulepszenie parametrów celowania, mocy działa czy prędkości pojazdu.

Prócz tego na graczy czeka 11 nowych modeli HD, ulepszone graficznie minimapy oraz kilka pomniejszych poprawek w udźwiękowieniu gry.

EVE Online i kolejna rekordowa bitwa

Nowa gra od twórców War Thundera oraz patch dla World of Tanks – Sieciowe Wieści (15/12/2016) - ilustracja #1

W miniony weekend w EVE Online, kosmicznym MMO od firmy Crowd Control Productions, miała miejsce bitwa, której celem było zniszczenie cytadeli nazywanej "Gwiazdą Śmierci".

Przeciwko sobie stanęły dwie frakcje – atakujące Pandemic Legion oraz broniące się Circle of Two. Celem była wspomniana cytadela typu „Keepstar”. Takie stacje kosmiczne to prawdziwe molochy, głównie ze względu na rozmiary i koszt ich stworzenia. Walka zakończyła się zniszczeniem „Gwiazdy Śmierci” i wygraną Pandemic Legion, zaś w ataku brało udział ponad 5700 graczy.

Budowanie takich konstrukcji jest możliwe dzięki aktualizacji, która pojawiła się na serwerach gry w kwietniu tego roku. Taka budowla to dom dla wielu postaci niezależnych i bardzo silna fortyfikacja, dająca możliwość utrzymania władzy nad danym regionem kosmosu.

Pracownik Crowd Control Productions potwierdził na Twitterze, że była to największa bitwa w historii Eve Online.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana – konkurs świąteczny

Nowa gra od twórców War Thundera oraz patch dla World of Tanks – Sieciowe Wieści (15/12/2016) - ilustracja #2

CD Projekt RED, twórca Gwinta, ogłosił na forum początek świątecznego konkursu, który ma być też formą podziękowania za udział w testach gry.

Przez kolejne kilka tygodni na forum gry odbywać się będzie konkurs z nagrodami. Udział w nim wziąć mogą wszyscy użytkownicy forum, którzy zarejestrowali się przed datą tego ogłoszenia. Całość będzie składać się z sześciu zadań, pojawiających się sukcesywnie co kilka dni. Chętnych do udziału zapraszamy na forum gry. Śpieszcie się, bo pierwsze zadanie zostało już opublikowane!