Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2017, 17:03

autor: Ender

No Man's Sky z milionem sprzedanych egzemplarzy na Steamie

Ostatnio opublikowana duża aktualizacja No Man's Sky na nowo rozbudziła zainteresowanie grą. W przeciągu tego miesiąca na komputerach PC tytuł kupiło ponad sto tysięcy graczy. Dzięki nowym fanom dzieło Hello Games na Steamie posiada już ponad milion osób.

Wydany w ubiegłym roku sandboksowy symulator kosmiczny No Man's Sky zgodnie został uznany przez graczy za jeden z największych zawodów ostatnich lat. Mimo wielu PR-owych wpadek studia Hello Games, a także fałszywych zapowiedzi oraz braku komunikacji z fanami, twórcy nie porzucili swojego dzieła i powoli wzbogacali go o nowe elementy i funkcje. Ostatnia duża aktualizacja produkcji oznaczona numerem 1.3 została opublikowana w pierwszej połowie tego miesiąca. Wprowadziła ona m.in. portale, nową linię fabularną, namiastkę wyczekiwanego trybu kooperacji, możliwość edytowania terenu, a także ulepszony system ekonomiczny. Zmiany musiały spodobać się graczom, zwłaszcza tym bawiącym się na PC, bowiem tytuł na pewien czas wskoczył na listę steamowych bestsellerów, a średnia liczba grających w niego dziennie osób wzrosła kilkukrotnie.

Sprzedaży gry w sierpniu pomogła nie tylko nowa aktualizacja, ale także kilkudniowa wyprzedaż - No Man's Sky z milionem sprzedanych egzemplarzy na Steamie - wiadomość - 2017-08-27
Sprzedaży gry w sierpniu pomogła nie tylko nowa aktualizacja, ale także kilkudniowa wyprzedaż

Względnie krótkotrwały skok popularności No Man's Sky był większy niż można byłoby przypuszczać. Według danych serwisu SteamSpy, w przeciągu sierpnia gracze kupili ponad sto tysięcy kopii tytułu. Dzięki temu produkcja przekroczyła imponujący pułap miliona sprzedanych egzemplarzy na PC. Hello Games nie skomentowało na razie tego osiągnięcia. Należy jednak pamiętać, że dane SteamSpy nie są w pełni dokładne i istnieje pewien margines błędu w przetwarzanych przez serwis liczbach. Miejmy nadzieję, że twórcy odpłacą się swoim wiernym oraz nowym fanom kolejnymi aktualizacjami i nową zawartością, które być może pewnego dnia spełnią wszystkie składane przez lata obietnice.

  1. No Man's Sky - kompendium wiedzy
  2. Recenzja gry No Man's Sky - w kosmosie nikt nie usłyszy twojego ziewnięcia
  3. Oficjalna strona gry No Man's Sky
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

No Man's Sky

No Man's Sky