Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2011, 10:20

autor: Jiker

Nintendo szczegółowo o nowościach w najnowszej odsłonie cyklu Pokemon

Firma Nintendo podzieliła się kilkoma dodatkowymi informacjami na temat najnowszych odsłon serii Pokemon – Black oraz White na Nintendo DS, które zadebiutują na europejskim rynku 4 marca. Wśród poruszonych tematów znalazł się m.in. odrestaurowany system walki.

Firma Nintendo podzieliła się kilkoma dodatkowymi informacjami na temat najnowszych odsłon serii PokemonBlack oraz White na Nintendo DS, które zadebiutują na europejskim rynku 4 marca. Wśród poruszonych tematów znalazł się m.in. odrestaurowany system walki.

W Pokemon Black i Pokemon White mechanika walki przeszła dosyć istotną metamorfozę. Przede wszystkim po raz pierwszy w historii cyklu w starciach Pokemonów mogą brać udział nawet trzyosobowe drużyny tych stworków (starcia 1-na-1 w dalszym ciągu będą jednak obecne). Warunkuje to nie tylko sposób prowadzenia starć, ale również wymusza na graczu wymyślanie różnych taktyk, adekwatnych do danej sytuacji.

I nie chodzi tu wyłącznie o umiejętności poszczególnych Pokemonów oraz dopasowanie zespołu tak, aby był w stanie nawiązać równorzędną walkę z przeciwnikiem, ale również umiejętne rozstawienie stworków na polu walki. „Skrzydłowi” nie są bowiem w stanie zaatakować rywali zajmujących miejsca po przeciwnej stronie, skupiając swoją uwagę wyłącznie na „środkowych” oraz przeciwniku stojącym naprzeciw.

Nintendo szczegółowo o nowościach w najnowszej odsłonie cyklu Pokemon - ilustracja #1

Ponadto obie wersję najnowszej odsłony Pokemon dedykowanej Nintendo DS zostaną wydane na specjalnych kartridżach. Zostaną one wyposażone w sensory podczerwieni (IR), wykrywające egzemplarze gry należące do innych graczy. Nawiązując w ten sposób kontakt, miłośnicy serii będą mogli wymienić się informacjami, Pokemonami, a także stoczyć walkę (to już z wykorzystaniem WiFi).

Co więcej, Pokemon Black i Pokemon White umożliwiać będą toczenie walk przez Internet (Nintendo WiFi Connection). Sieciowy tryb multiplayer wyposażony zostanie w specjalny system matchmakingu, wykorzystany wcześniej w Mario Kart DS. Dzięki niemu gracze będą mogli stawać w szranki bez konieczności wymieniania się swoimi Friend Codes.

Przypominamy, że Pokemon Black i Pokemon White od września ubiegłego roku dostępne jest na rynku japońskim. Produkcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony Japończyków – dotąd zakupili oni ponad pięć milionów egzemplarzy gry.