Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 września 2010, 10:33

autor: Hed

Nielegalna warezownia studentów Politechniki Śląskiej zlikwidowana

Redakcja Sztabu Antypirackiego poinformowała o zlikwidowaniu największego zaplecza warezowego w Europie. Akcja policji odbyła się wczoraj – funkcjonariusze zabezpieczyli około 90 dysków twardych i serwery z nielegalną zawartością o łącznej pojemności 150 terabajtów. Co ciekawe, sprzęt należał do Politechniki Śląskiej a piratami byli najprawdopodobniej studenci.

Redakcja Sztabu Antypirackiego poinformowała o zlikwidowaniu największego zaplecza warezowego w Europie. Akcja policji odbyła się wczoraj – funkcjonariusze zabezpieczyli około 90 dysków twardych i serwery z nielegalną zawartością o łącznej pojemności 150 terabajtów. Co ciekawe, sprzęt należał do Politechniki Śląskiej, a piratami byli najprawdopodobniej studenci.

Wygląda na to, że po wykładach i laboratoriach studenci parali się rozprowadzaniem nielegalnych plików w Internecie, w dodatku za pośrednictwem komputerów i łącz internetowych należących do Politechniki Śląskiej, która najwyraźniej o sprawie w ogóle nie wiedziała. Ewidentnie zawiódł w tym przypadku system kontroli zasobów informatycznych na uczelni.

Policyjne przedsięwzięcie jest w toku, bo sprawa ma wymiar europejski i dotyczy niesławnego serwisu The Pirate Bay, który działa mimo problemów prawnych. Czekamy na kolejne informacje na ten temat. Ciekawą kwestią jest to, czy podobna sytuacja ma miejsce również na innych dużych polskich uczelniach. Może czas zacząć sprawdzać, co robią studenci po zajęciach?