Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2010, 11:10

autor: Sarge

Niedługo poznamy nowe gry studia Double Fine. Nie będzie wśród nich Brutal Legend 2

Mimo że Brutal Legend nie odniosło oszałamiającego sukcesu, według niedawnych informacji wszystko wskazywało na to, że twórcy tej produkcji szykują już kolejny tytuł. Za sprawą najnowszego wywiadu z Timem Schaferem (szef studia) dowiedzieliśmy się nawet, że możemy się spodziewać więcej niż jednej pozycji.

Mimo że Brutal Legend nie odniosło oszałamiającego sukcesu, według niedawnych informacji wszystko wskazywało na to, że twórcy tej produkcji szykują już kolejny tytuł. Za sprawą najnowszego wywiadu z Timem Schaferem (szef studia) dowiedzieliśmy się nawet, że możemy się spodziewać więcej niż jednej pozycji.

Zapytany przez serwis Eurogamer o swoje motywacje w 2010 roku Schafer wygadał się, że obecnie Double Fine pracuje nad nowymi grami, innymi od tego, co widzieliśmy do tej pory. Szybko jednak poprawił się, że nie może zdradzać żadnych szczegółów, aczkolwiek oficjalne ogłoszenie jednej z nich nastąpi już niedługo. Chwilę później dodał jednak, że nowa gra nie jest dużym projektem.

Niedługo poznamy nowe gry studia Double Fine. Nie będzie wśród nich Brutal Legend 2 - ilustracja #1

Brutal Legend było ostatnim dziełem Double Fine

Zapytany potem, czy mamy spodziewać się gry na Xbox Live lub PlayStation Network, zaczął się bardzo pochlebnie wypowiadać na temat tych usług. Twierdzi, że jest to dobry sposób na wcielanie ciekawych pomysłów w życie. Zupełnie inaczej jest w przypadku wysokobudżetowych projektów, gdzie wydawca chcąc zminimalizować ryzyko klapy finansowej, każe usuwać wszystko, co może odrzucić od pełnej wersji choćby jednego konsumenta.

Późniejsze słowa Schafera jeszcze bardziej przekonują nas, że możemy rzeczywiście spodziewać się czegoś skierowanego z myślą o cyfrowej dystrybucji. Wspomina on bowiem o silniku z Brutal Legend, dzięki któremu studio może teraz zrobić mniejszą grę, ale wciąż oferującą ładną oprawę graficzną. Wszystkie efekty, shadery i technologie stworzone z myślą o dużym tytule mogą być teraz wykorzystane nawet w prostych produkcjach.

Podobno wydawca na nowe pozycje został już zakontraktowany, w najbliższym czasie możemy się więc spodziewać oficjalnych zapowiedzi. Najciekawsze jest to, że Double Fine w swojej dziewięcioletniej historii wydało zaledwie dwie gry, a tymczasem wiemy już, że co najmniej drugie tyle jest już w produkcji. Nie mamy większych wątpliwości, że przynajmniej jedno z nadchodzących dzieł jest szykowane z myślą o usługach sieciowych Sony i Microsoftu – pytanie tylko, czym ono będzie?

UAKTUALNIENIE: Okazuje się, że żadną z nowo opracowywanych gier nie jest Brutal Legend 2. Tim Schafer's potwierdził na konferencji Develop, że wydawca nie był zainteresowany rozwijaniem marki i płaceniem za produkcję części drugiej serii. W związku z tym studio zabrało się za mniejsze projekty.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.