Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 listopada 2002

Far West - demo już dostępne

Fajek, 8 listopada 2002, 16:53

Far West to mieszanka akcji i strategii czasu rzeczywistego w której zajmiemy się budową i utrzymaniem rancza położonego gdzieś na dzikich preriach Ameryki Północnej, w czasach gdy panowało tam bezprawie i rozbój. W skład naszych podstawowych obowiązków wchodzi hodowla bydła, wymiana towarowa, umiejętne gospodarowanie zasobami finansowymi oraz oczywiście walka i obrona dobytku przed zakusami Indian i okolicznych bandziorów.

Konkurs w serwisie Katedra Fantasy

Fajek, 8 listopada 2002, 14:58

Na hostowanym przez nas serwisie Fantasy rozpoczął się konkurs, w którym możecie wygrać sporo ciekawych nagród odpowiadając na kilka pytań z szeroko pojętej tematyki fantasy...

Cartel - nowy taktyczny shooter w produkcji

Sznur, 8 listopada 2002, 14:36

Zespół Cat Daddy Game, znany przede wszystkim z różnego typu symulacji (m.in. Snowboard Park Tycoon, Skateboard Park Tycoon, Golf Resort Tycoon), postanowił stworzyć własną grę akcji, a ponieważ na topie są tematy związane ze zorganizowaną przestępczością (terroryści, Mafia), na tapetę wzięli kartele narkotykowe. Cartel zapowiada się na kolejnego FPS-a z gatunku taktycznych gier akcji, w którym gracz kieruje poczynaniami komandosa z międzynarodowych jednostek do zadań specjalnych DEA.

Zostań producentem gier komputerowych

Fajek, 8 listopada 2002, 13:16

Dziś w całej Polsce do sprzedaży trafiła gra Software Tycoon. Za 49,90 PLN gracz ma możliwość wcielenia się w światowego producenta gier komputerowych, rozpoczynając w pionierskich dla tego przemysłu latach 80-tych.

Harry Potter i Komnata Tajemnic - już za tydzień!

Sznur, 8 listopada 2002, 13:04

Na 15 listopada planowana jest premiera gry Harry Potter i Komnata Tajemnic, najnowszej części niesamowitych przygód Harrego Pottera. Fabuła gry oparta została na wydarzeniach opisanych przez panią J.K. Rowling w drugim tomie przygód małego czarodzieja. Ignorując ostrzeżenia, że w przypadku powrotu do szkoły nastąpi wielka katastrofa, Harry wraca na drugi rok do Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, tylko po to, aby przekonać się, że podejrzenia Zgredka były słuszne. Wkrótce Harry zostaje wciągnięty w niesamowitą intrygę...

Cenega dystrybutorem gier na wszystkie platformy

Fajek, 8 listopada 2002, 12:25

Cenega Polska informuje, że rozszerza zakres swojej działalności i wprowadza do swoich planów wydawniczych gry na kolejną platformę. Mowa o konsoli Xbox i kilku tytułach na tą platformę.

Unreal II: The Awakening oficjalnie przesunięty na rok 2003

Łosiu, 8 listopada 2002, 11:51

Zamieszanie jakie miało miejsce w przypadku daty wydania Unreala Tournamenta 2003 powtarza się w przypadku terminu premiery Unreal II: The Awakening. W przeciągu kilku ostatnich miesięcy mieliśmy już marzec 2003, koniec 2002, później znowu początek 2003 i w końcu stanęło na tym, iż w Stanach Zjednoczonych gra zostanie wydana w tym roku, zaś w Europie dopiero w roku 2003. Jeżeli myśleliście, że to koniec, to była to duża pomyłka. Na spotkaniu prasowym, firma Legend Entertainment podała oficjalną informację, iż Unreal II: The Awakening zostanie wydany w Stanach Zjednoczonych dopiero w styczniu przyszłego roku.

Zapowiedź: Final Fantasy XI

Fajek, 8 listopada 2002, 11:01

Jedenasta już część słynnej serii firmy SquareSoft - Final Fantasy różni się diametralnie od wszystkich swych poprzedniczek, które ukazały się zarówno na konsole jak i komputery klasy PC (część VII i VIII) za sprawą trybu rozgrywki. Jak do tej pory wszystkie części Final Fantasy były grami z gatunku cRPG przeznaczonymi dla pojedynczego gracza, tym razem mamy do czynienia z pełnoprawną produkcją MMOcRPG, podobną do takich sławnych gier jak: EverQuest, Anarchy Online, Asheron’s Call czy Dark Age of Camelot.

Demo MoH:AA – Spearhead opóźnione

Łosiu, 8 listopada 2002, 09:18

Kilka dni temu firma Electronic Arts oficjalnie zapowiedziała wydanie ósmego listopada wersji demonstracyjnej Medal Of Honor: Allied Assault – Spearhead przeznaczonej do rozgrywki wieloosobowej. Niestety termin wypuszczenia dema przesunięto i nie ukaże się ono dziś, lecz dopiero jutro. Ponadto EA uściśliło co zawierać będzie demo.

Command & Conquer: Generals - premiera dopiero w przyszłym roku

Łosiu, 8 listopada 2002, 08:52

Ze smutkiem informuję, iż firma Electronic Arts przesunęła premierę Command & Conquer: Generals na przyszły rok, mówiąc ściśle na 11 lutego. Oficjalnym powodem tej decyzji jest bardzo „zatłoczona” linia wydawnicza EA w okresie świątecznym i na samym początku 2003 roku, co mogłoby negatywnie wpłynąć na sukces Command & Conquer: Generals lub innych tytułów firmy.