Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 listopada 2002

Listopadowa porcja CyberMychy

Sznur, 7 listopada 2002, 17:34

W kioskach i księgarniach można już nabyć listopadowe wydanie CyberMychy, czasopisma komputerowego dla czytelników w wieku 7-12 lat. Oprócz comiesięcznej porcji rozrywki w postaci dem najnowszych gier, tym razem na płytce znalazło się coś, co pomoże dzieciom łatwiej opanować język angielski. Program „Chatka Małolatka” podczas zabawy uczy podstawowych słów i zwrotów w języku angielskim.

Magic and Mayhem: The Art of Magic - premiera w CLICK! 12/02!

Sznur, 7 listopada 2002, 16:20

Ostatni tegoroczny CLICK! trafi do kiosków w dniu 12 listopada. Na dołączonej do magazynu płycie CD znajdziecie trójwymiarową grę RPG z elementami strategii – Magic and Mayhem: The Art of Magic. Jest to polska premiera tego naprawdę interesującego programu! Prócz tego na płycie pojawi się patch naprawiający Toon Car, pełną wersję gry z poprzedniego numeru.

Rallisport Challenge dostępne w zachodnich sklepach

Fajek, 7 listopada 2002, 16:10

RalliSport Challenge to najnowsze wyścigi samochodowe zespołu Digital Illusions, znanego dotychczas z serii STCC i Rally Masters. Gra powstała z myślą o konsoli Xbox, jednak Microsoft zdecydował o stworzeniu również wersji PC-towej.

U.S. Most Wanted - tanie ściganie

Sznur, 7 listopada 2002, 13:28

Activision znany jest na zachodzie z działania na dwa fronty. Pod własnym szyldem wydaje najlepsze gry po odpowiednio wysokich cenach, natomiast tańsze produkcje wychodzą z oddziału Activision Value. Niejednokrotnie zdarza się jednak, że nawet tania gra warta jest uwagi. Tak stało się chociażby z tytułem U.S. Most Wanted, w której gracz, jako łowca nagród, ściga niebezpiecznych przestępców, za których pojmanie lub likwidację prokuratury i sądy wyznaczyły wysokie nagrody pieniężne.

Pac-Man zostaje aktorem

Sznur, 7 listopada 2002, 13:04

Czego to filmowcy z Hollywood nie wymyślą?! Z braku własnych pomysłów zaczynają łapać się nawet tych najbardziej absurdalnych, kierując się tylko i wyłącznie domniemaną popularnością i przyszłymi zyskami. Najnowszym tego dowodem jest wytwórnia filmowa Crystal Sky, która podpisała właśnie umowę życia. Kupiła, mianowicie, od firmy Namco prawa do ekranizacji przygód... Pac-Mana.

Przecieki z Wielkiej Brytanii: Microsoft, Rare i Lionhead o grach na konsolę Xbox 2...

Łosiu, 7 listopada 2002, 11:39

Jak donoszą różni anonimowi „szpiedzy komputerowi” z Wielkiej Brytanii, przedstawiciele Microsoftu przeprowadzili z dwoma znanymi brytyjskimi producentami, tj. firmą Rare (ostatnio nabytą właśnie przez Microsoft) oraz Lionhead, szereg rozmów dotyczących produkcji gier na konsolę Xbox 2, która ma zadebiutować przed 2005 rokiem (przed premierą Sony PlayStation 3).

Xboxowy Championship Manager

Fajek, 7 listopada 2002, 11:31

Jak podaje Eidos Interactive, prace nad Championship Manager: Season 2002/03 wkrótce dobiegną końca. To ostatnia gra z serii CM, która zostanie wydana przed rewolucją, którą poznać mamy w czwartej części.

Recenzja: Industry Giant II

Fajek, 7 listopada 2002, 11:00

Akcja Industry Giant II przenosi nas w gospodarcze realia Ameryki XIX i XX wieku. Ponownie mamy możliwość stworzenia przedsiębiorstwa o globalnym zasięgu, zajmującego się praktycznie wszystkim co przynosi dochody (kupujemy i transportujemy surowce, ustalamy produkcję, logistykę i sprzedaż). Zaczynamy jako przysłowiowa „płotka” i stopniowo budujemy wielkie finansowe imperium.

Hitman atakuje Nintendo

Fajek, 7 listopada 2002, 10:18

Eidos Interactive oficjalnie potwierdziło, że bestsellerowy Hitman 2: Silent Assassin trafi także na konsolę Nintendo GameCube. Od dnia wydania gry na PlayStation 2, PC i Xboxa sprzedano już ponad milion kopii przygód agenta numer 47, a biorąc pod uwagę, że premiera nastąpiła w październiku, na pewno ta liczba jeszcze się powiększy.

nVidia nadal numerem 1

Łosiu, 7 listopada 2002, 09:02

Walka na rynku akceleratorów graficznych staje coraz bardziej zaciekła. ATI wraz ze swymi nowymi układami próbuje podbić rynek i pokazać nVidii do czego są zdolni jej inżynierowie oraz ludzie od sprzedaży i marketingu – liczne informacje i recenzje, o tym iż Radeon 9700 bije wszystko, to już codzienność. Pozostaje tylko pytanie - Jak mają się do tego wyniki sprzedaży? No cóż, w trzecim kwartale tego roku udział nVidii w rynku wzrósł umacniając tym samym pozycję tej firmy jako „nr 1 w branży”.

Światowa premiera AquaNox2: Revelation opóźniona

Łosiu, 7 listopada 2002, 08:48

Niestety, prosto z firmy JowooD dotarły do nas informacje, iż światowa premiera gry AquaNox2: Revelation została przesunięta na pierwszy kwartał przyszłego roku. Oficjalnym powodem odroczenia premiery (gra miała zadebiutować na świecie jeszcze w tym roku) jest chęć dopracowania gry. Co ciekawe wczoraj spora część zachodnich serwisów podała, iż niemiecka wersja AquaNox2: Revelation została ukończona „Gold” i jak podaje oficjalna strona firmy JowooD, gra zostanie wydana w Niemczech 22 listopada. Wygląda więc na to, iż realizacja angielskiej wersji tego tytułu zajmie zespołowi Massive Development około trzy lub cztery miesiące.....jak dla mnie trochę za długo...

Top 10 gier w US (07/11/02)

Łosiu, 7 listopada 2002, 08:45

Kolejny już raz na liście najlepiej sprzedających się gier w Stanach Zjednoczonych mamy do czynienia z niezwykle udanym debiutem. Przypominam, że w zeszłym raporcie na pierwszej pozycji znalazł się debiutant Roller Coaster Tycoon 2, a teraz (w okresie pomiędzy 19 – 26 października) tryumfy święci EverQuest: Planes Of Power, najnowszy dodatek do popularnej gry MMOcRPG firmy Sony. Sprzedał się on lepiej niż The Sims: Unleashed (miejsce drugie) oraz Roller Coaster Tycoon 2 (miejsce trzecie). Powody do zadowolenia mają także twórcy gry Zoo Tycoon, ponieważ najnowszy dodatek do niej, Marine Mania, debiutuje na wysokiej szóstej pozycji.