Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 listopada 2002

Następca polskiego bestsellera wszechczasów już za tydzień w sprzedaży
Następca polskiego bestsellera wszechczasów już za tydzień w sprzedaży

Mariusz Klamra, 4 listopada 2002, 20:26

Już za tydzień, 12 listopada, do kiosków, sklepów z grami i supermarketów trafi kolejna edycja przeboju wszechczasów polskiego rynku gier – Skoki narciarskie 2003: Polski orzeł. Ponownie do gry zaprasza sam Adam Małysz, zaś oficjalny patronat roztoczył Polski Związek Narciarski i Światowa Federacja Narciarska FIS. Gra w przeciwieństwie do swoich poprzedniczek została w całości stworzona przez polski zespół programistów i grafików, zaś jako silnik graficzny wykorzystano znany chociażby z GTA III i THPS 3 RenderWare.

Doom III - wyciek wersji alfa

Fajek, 4 listopada 2002, 15:21

Zapewne wielu z Was wie, że na sieci pojawiła wersja „alfa” jednej z najbardziej oczekiwanych aktualnie gier. Mowa oczywiście o najnowszym dziele firmy id Software – Doom III.

Neverwinter Nights PL - prace dobiegają końca

Fajek, 4 listopada 2002, 13:53

Do premiery Neverwinter Nights PL pozostało jedynie szesnaście dni! Prace nad polską wersją dobiegają końca. W chwili obecnej specjalny wysłannik CD Projektu pracuje w siedzibie firmy Bioware nad ostatnimi poprawkami.

Koniec GeForce 4 Ti 4600

Fajek, 4 listopada 2002, 13:16

Wprowadzenie do sprzedaży przez ATI kart z układem Radeon 9700 PRO wywołało na rynku sporo zmian, więcej niż początkowo mogłoby się wydawać. Najważniejszym skutkiem była oczywiście utrata przez nVidię pierwszego miejsca pod względem wydajności układów właśnie na rzecz ATI. Kolejnym skutkiem jest wstrzymanie przez firmę nVidia produkcji układów GeForce 4 Ti 4600, czyli najmocniejszego przedstawiciela serii GF4 Ti.

Nintendo oświadcza – nie wycofujemy się z rynku konsol domowych

Łosiu, 4 listopada 2002, 11:57

W ostatnim czasie w sieci pojawiało się coraz więcej informacji sugerujących, iż firma Nintendo wycofa się, wraz ze swą konsolą GameCube, z rywalizacji Microsoft – Sony – Nintendo i zajmie się głównie rozwojem platform kieszonkowych typu Game Boy Advance. Nawet raporty poważnych firm zajmujących się badaniem rynku jak np. firmy Strategy Analytics stwierdzały, iż jest to wielce prawdopodobne. W końcu na specjalnej konferencji w Nowym Jorku spekulacjom tym całkowicie zaprzeczył wicedyrektor do praw sprzedaży i marketingu amerykańskiego oddziału Nintendo, pan Peter MacDougall.

Zapowiedź: RalliSport Challenge

Fajek, 4 listopada 2002, 11:47

RalliSport Challenge to najnowsze wyścigi samochodowe zespołu Digital Illusions, znanego dotychczas z serii STCC i Rally Masters. Gra powstała z myślą o konsoli Xbox, jednak Microsoft zdecydował o stworzeniu również wersji PC-towej.

Republic: The Revolution już o krok od ukończenia

Łosiu, 4 listopada 2002, 09:33

Ostatnie doniesienia z zespołu Elixir Studios dotyczące daty wydania długo oczekiwanej gry „Republic: The Revolution” brzmiały – „Data wydania nadal jest nieznana”. Nowe precyzują już termin premiery. Otóż, zespół Elixir Studios podał, iż planuje ukończyć grę pod koniec bieżącego roku, a wydawca, firma Eidos Interactive oficjalnie potwierdziła, że „Republic: The Revolution” znajdzie się w sklepach w drugim kwartale 2003 roku (widać przewidują jeszcze malutki poślizg :-)