Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2014, 20:08

autor: Góral

Neverwinter ukaże się na konsolach

Firma Perfect World Co. Ltd poinformowała, że gra MMORPG Neverwinter ukaże się na konsolach. Niestety nie ujawniono kiedy i na jakich, ale pewnym jest, że za konwersję odpowiada deweloper PC-towej edycji - studio Cryptic.

Neverwinter to gra MMORPG. - Neverwinter ukaże się na konsolach - wiadomość - 2014-01-05
Neverwinter to gra MMORPG.
Neverwinter w skrócie:
  • Gra MMORPG oparta na modelu biznesowym free-to-play
  • Tytuł otrzymał do tej pory dwa rozszerzenia - Fury of the Feywild oraz Shadowmantle
  • Światowa premiera produkcji odbyła się 20 czerwca 2013 roku

Xiao Hong, szef koncernu Perfect World Co. Ltd, będącego właścicielem firmy Perfect World Entertainment, wyjawił podczas rozmowy z przedstawicielem chińskiego serwisu 17173.com, że gra MMORPG Neverwinter ukaże się także na konsolach. Za nowe wersje odpowiedzialne będzie studio Cryptic, deweloper komputerowej edycji.

Niestety nie podzielono się większą ilością informacji. Nie wiemy więc na jakich urządzeniach pojawi się ten tytuł, ale chyba można założyć, że będą to najnowsze maszyny firm Sony (PlayStation 4) i Microsoft (Xbox One). Na konkrety musimy jednak poczekać.

Neverwinter pierwotnie ukazało się na komputerach osobistych w czerwcu 2013 roku, jednak już kilka miesięcy wcześniej można było się nią bawić w ramach otwartych beta testów. Tytuł bardzo szybko zyskał sporą popularność, przyciągając do siebie 2 mln graczy w zaledwie miesiąc po oficjalnej premierze. Przy okazji warto wspomnieć, że produkcja dostępna jest także w polskiej wersji językowej, która wystartowała 27 czerwca 2013 roku.

Neverwinter ukaże się na konsolach - ilustracja #3Neverwinter to gra MMORPG oparta na modelu biznesowym free-to-play. Tytuł został wyprodukowany w amerykańskim studiu Cryptic, znanym z takich produkcji jak Star Trek Online, Champions Online czy też City of Villains. Deweloper ten został kupiony przez koncern Perfect World od firmy Atari w maju 2011 roku. Kwota transakcji opiewała na około 50 mln dolarów.