Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2012, 11:09

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

NetherRealm Studios zaprezentuje Mortal Kombat 10 na imprezie D.I.C.E. 2012?

Ed Boon, główny producent serii gier Mortal Kombat, za pośrednictwem Twittera po raz kolejny wypowiedział się na temat następczyni wydanej w 2011 roku bijatyki. Możliwe, że nowa odsłona Mortal Kombat zostanie zaprezentowana podczas imprezy D.I.C.E. 2012.

W sieci pojawiła się kolejna przesłanka dotycząca następnej odsłony serii Mortal Kombat. Tym razem jej źródłem jest sam twórca legendarnego cyklu bijatyk – Ed Boon.

Producent Mortal Kombat wdał się w rozmowę za pośrednictwem Twittera z Sidem Shumanem, przedstawicielem ds. społeczności firmy Sony. Shuman zapytał, czy wydawcy przygotowują coś w związku ze zbliżającą się imprezą D.I.C.E. 2012. Boon z rozbrajającą szczerością odpowiedział: „Oprócz MK10, nic nie pokażemy. ;). Ed Boon miał na myśli najprawdopodobniej następcę wydanej w zeszłym roku bijatyki, którą zwykło się określać jako „Mortal Kombat 9”.

NetherRealm Studios zaprezentuje Mortal Kombat 10 na imprezie D.I.C.E. 2012? - ilustracja #1

Oczekiwania fanów zostały jednak natychmiast stłumione, gdyż Boon szybko sprostował swoją wypowiedź i zapewnił, że nowa odsłona Mortal Kombat nie zostanie zapowiedziana za pośrednictwem Twittera. Takie stwierdzenie oczywiście nie wyklucza możliwości zaprezentowania następnej części Mortal Kombat na imprezie D.I.C.E. 2012 dla ograniczonej widowni.

Przypominamy, że D.I.C.E. (Design, Innovate, Communicate, Entertain) to konferencja, na której spotykają się twórcy gier z całego świata i omawiają pojawiające się trendy oraz dyskutują nad przyszłością branży. W związku ze sporym sukcesem wydanej w 2011 roku gry Mortal Kombat, prezentacja jej następczyni na tegorocznej imprezie D.I.C.E. jest całkiem prawdopodobna.