Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2012, 12:04

autor: Kono

Powstaje Stalker Online - gra MMO w postnuklearnych klimatach

W sieci pojawił się film prezentujący fragmenty rozgrywki z gry Stalker Online. Tytuł jest produkowany przez zespół deweloperski CyberTime System i został oparty na autorskim silniku Big World Engine.

W sieci pojawił się enigmatyczny filmik prezentujący fragment rozgrywki z gry związanej z marką S.T.A.L.K.E.R.. Początkowo przypuszczano, że chodzi o oczekiwaną drugą część cyklu, jednak okazało się, że zaprezentowany materiał wideo pochodzi z gry Stalker Online.

Powstaje Stalker Online - gra MMO w postnuklearnych klimatach - ilustracja #1

Film został udostępniony pod nazwą „S.T.A.L.K.E.R. 2 Unofficial video”, czyli nieoficjalne video z gry S.T.A.L.K.E.R. 2. Twórcy oryginalnej serii szybko zareagowali na tę informację. Za pośrednictwem Twittera zapewnili, że nie jest to materiał prezentujący drugą część interesującej strzelanki. W tym samym wpisie dodali, że może to być film przedstawiający projekt o nazwie Stalker Online.

Stalker Online jest produkowany przez rosyjski zespół CyberTime Systems. Tytuł powstaje na silniku BigWorld Engine, który został od podstaw zbudowany przez twórców. Gra jest tworzona już od jakiegoś czasu, a rosyjskie otwarte beta testy rozpoczęły się kilka miesięcy temu.

Powstaje Stalker Online - gra MMO w postnuklearnych klimatach - ilustracja #2

Buszując w sieci natknęliśmy się na anglojęzyczną stronę Stalkera Online. Oprócz kilku filmów i screenów można znaleźć tam również główne cechy, którymi będzie charakteryzować się produkcja autorstwa rosyjskiego zespołu:

  • Unikalne miejsce akcji
  • Elementy walki o przetrwanie
  • Rozwinięty system socjalizacji graczy
  • Ważnym elementem rozgrywki będzie eksploracja świata i zdobywanie unikalnych informacji
  • Symulacja żywego świata – występowanie poszczególnych gatunków mutantów, jak i wszelkiego rodzaju anomalii w świecie Stalkera Online będzie się dynamicznie zmieniać
  • System rozwoju postaci pozwoli graczom na indywidualne podejście do swojego awatara. Będziemy mogli wybrać co chcemy robić w grze. Uczestnicy zabawy będą mogli postawić na rozgrywkę PvP, PvE, tworzenie przedmiotów, handel lub walkę o przetrwanie

Aktualnie nie wiemy, kiedy Stalker Online pojawi się na Zachodzie. Jeśli jednak chcecie spróbować swoich sił w grze tworzonej przez zespół CyberTime System, to możecie pobrać klienta bety z oficjalnego forum gry. Twórcy zaznaczyli jednak, że gra dostępna jest jedynie w wersji rosyjskojęzycznej.

Powstaje Stalker Online - gra MMO w postnuklearnych klimatach - ilustracja #3
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.