Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2012, 12:41

autor: Aver

Frederic: Resurrection of Music – Szopen powraca zza grobu… i miażdży

Gdyńska firma Forever Entertainment stworzyła hit na system iOS, w którym polski kompozytor rzuca wyzwanie współczesnym mistrzom muzyki.

Czy wyobrażacie sobie połączenie postapokaliptycznego świata rodem z Mad Maksa, pojedynków stylizowanych na Street Fightera, gotyckich klimatów, w których główny bohater zmartwychwstaje, aby stawić czoło złu, oprawy graficznej rodem z japońskich kreskówek oraz poczucia humoru godnego serii Monkey Island? Do tego dorzućmy jeszcze Fryderyka Szopena i jego muzykę, a zadanie staje się bardzo trudne.

Z pomocą przychodzi nam gdyńskie studio Forever Entertainment. Jego ostatni tytuł, Frederic: Resurrection of Music, to wydana 17 stycznia gra na system iOS, w której polski kompozytor staje się mścicielem walczącym z bezduszną współczesną muzyką. Gra znalazła się na pierwszym miejscu list sprzedaży gier muzycznych w AppStorze w wielu krajach, między innymi USA, Belgii i, rzecz jasna, Polsce.

Pomimo tego, że jest to pozornie prosta zręcznościówka, oparta na znanej chociażby z Guitar Hero czy też Let’s Tap koncepcji uderzania w odpowiednie klawisze w określonym momencie, wykonanie gry może sprawić, że niejednemu użytkownikowi iPada i iPhona wyrwie się okrzyk zachwytu. W końcu mieliśmy już gry o Fryderyku Szopenie – wystarczy wspomnieć o japońskiej grze Eternal Sonata – ale jeszcze nie było takiej, w której Szopen wstaje z grobu, aby wyzwać na pojedynek Jeana Michela-Jarre’a, Boba Marleya, Elvisa (tak – Elvis żyje!) lub współczesnych amerykańskich raperów. Nawiasem mówiąc, niektórzy twierdzą, że Mistrz zmartwychwstał po wysłuchaniu wezwań Impalera o jego interwencję zza grobu w odpowiedzi na dofinansowaną przez Ministerstwo Kultury (i bynajmniej nie kultową) grę Music Master: Chopin.

Frederic: Resurrection of Music – Szopen powraca zza grobu… i miażdży - ilustracja #1

Gra – dostępna w serwisie App Store za około półtora euro – daje nam możliwość udania się z Szopenem do dziewięciu zakątków świata, gdzie staramy się pokonać dziewięciu przeciwników grając współczesne aranżację klasycznych utworów Mistrza. Całość podano w kolorowej, pełnej humoru animowanej oprawie – łączny czas animowanych przerywników w grze wynosi prawie godzinę.

Frederic: Resurrection of Music oferuje możliwość wyzwania na pojedynek własnych znajomych w trybie multiplayer, a także wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie, w którym dla zdobywcy największej liczby punktów w grze przewidziano wyjątkową nagrodę – diamentową biżuterię wykonaną z okazji dwusetnej rocznicy narodzin Szopena.

Frederic: Resurrection of Music – Szopen powraca zza grobu… i miażdży - ilustracja #2

Świetna gra, rodzimy produkt, znakomite recenzje na Zachodzie, dobra promocja, seria gadżetów dostępna na oficjalnej stronie gry – czegóż chcieć więcej? Jedno jest pewne – tym razem Szopen na pewno nie przewraca się w grobie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.