Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2012, 10:49

autor: Hed

Rocksteady tworzy grę o Żółwiach Ninja? Plotki o nowym projekcie autorów Batman: Arkham City

Jeden z zagranicznych dziennikarzy twierdzi, że studio Rocksteady, znane ze świetnego Batman: Arkham City, może pracować nad grą Teenage Mutant Ninja Turtles: Manhattan Crisis. Autor plotki przyznaje, że jest ona niepewna, ale i tak postanowił ją opublikować.

W sieci pojawiły się dość intrygujące plotki na temat rzekomego projektu studia Rocksteady, które znamy ze świetnego Batman: Arkham City. Paul Gale Network, strona prowadzona przez jednego z zagranicznych dziennikarzy, spekuluje, że deweloper pracuje nad grą Teenage Mutant Ninja Turtles: Manhattan Crisis, czyli gry o popularnych Żółwiach Ninja.

Paul Gale, autor plotki, przyznaje, że jest ona niepewna i długo zastanawiał się, czy opublikować ją na swojej stronie. Jego zdaniem twórcy Akrham City tworzą grę Teenage Mutant Ninja Turtles: Manhattan Crisis, w której mielibyśmy wcielić się w Leonardo, Donatello, Raphaela oraz Michelangelo, zmutowanych mieszkańców nowojorskiej sieci kanalizacyjnej. Autor zaprezentował kilka niepotwierdzonych informacji:

  1. Gra miałaby trafić na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz Wii U. Sama nazwa nawiązuje do tytułu z NESa.
  2. Grywalnymi postaciami byłyby żółwie oraz mistrz Splinter i Hamato Yoshi (w scenach wspominkowych). Każda z nich otrzymałaby własny zestaw ruchów i broni. Pojawiliby się także inni znani bohaterowie: Bebop, Rocksteady, dr Baxter Stockman, Shredder oraz Krang. Z wieloma z nich walczylibyśmy w dwóch wersjach: normalnej i zmutowanej.
  3. W grze pojawiłyby się takie gadżety jak shurikeny, bomby dymne, liny z hakami, obuwie do wspinaczki, charakterystyczny van żółwi i inne.
  4. Rozgrywka i sposób podania fabuły miałyby przypominać Batman: Arkham City. Autorzy podobno starannie dobierają głosy aktorów, aby zbudować przekonywujące uniwersum. Sama gra miałaby stawiać na nieco mroczniejszą wersję Żółwi Ninja, chociaż nie zabrakłoby motywów komediowych (szczególnie podczas rozmów z takimi postaciami jak April O’Neil lub Casey Jones).
  5. Nie wiadomo, czy w grze pojawiłby się multiplayer. Przygody żółwi miałby napędzać silnik znany z Arkham City. Na Wii U nie zabraknie obsługi różnych gadżetów i minigierek za pomocą ekranu dotykowego.
Rocksteady tworzy grę o Żółwiach Ninja? Plotki o nowym projekcie autorów Batman: Arkham City - ilustracja #1

Żadna z powyższych informacji nie została potwierdzona przez firmę Rocksteady, czy wydawcę Warner Bros. Sam Paul Gale podaje kilka argumentów przemawiających zarówno za tym, że plotka jest prawdziwa, jak i fałszywa. Należy podchodzić do niej więc w bardzo zdystansowany sposób. Musimy poczekać na oficjalne stanowisko twórców Batman: Arkham City.

Wydaje się, że po udanym przywróceniu growej sławy Batmanowi, studio Rocksteady mogłoby podjąć najśmielsze projekty. Próba stworzenia współczesnej wersji przygód Żółwi Ninja, która przypadłaby do gustu także starszym graczom, na pewno jest takim wyzwaniem. Czy chcemy jednak, żeby deweloper pracował akurat nad taką grą? To już pytanie, na które każdy ma swoją odpowiedź.

  1. Plotki o Rocksteady i Teenage Mutant Ninja Turtles: Manhattan Crisis
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Batman: Arkham City

Batman: Arkham City