Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2008, 09:40

autor: Hed

Nathan Drake podąży śladami Marco Polo w Uncharted 2

Po wielu miesiącach ciszy i oczekiwań pojawiły się pierwsze informacje oficjalnie potwierdzające prace nad Uncharted 2. W sieci dostępny jest krótki zwiastun filmowy zapowiadający grę. Z zapowiedzi styczniowego wydania Gameinformera, jednego z największych czasopism o grach, poznaliśmy także kilka szczegółów dotyczących nadchodzących przygód Nathana Drake’a.

Po wielu miesiącach ciszy i oczekiwań pojawiły się pierwsze informacje oficjalnie potwierdzające prace nad Uncharted 2. W sieci dostępny jest krótki zwiastun filmowy zapowiadający grę, Z zapowiedzi styczniowego wydania Gameinformera, jednego z największych czasopism o grach, poznaliśmy także kilka szczegółów dotyczących nadchodzących przygód Nathana Drake’a.

Nathan Drake podąży śladami Marco Polo w Uncharted 2 - ilustracja #1

Według wspomnianego magazynu, w kolejnej odsłonie Uncharted, wykreowanej przez firmę Naughty Dog i zatytułowanej Uncharted 2: Among Thieves, ujrzymy historię opowiadającą między innymi o trzynastowiecznym podróżniku Marco Polo, któremu podobno zdarzało się zwiedzać nie raz Chiny, co jednak przez pewnych badaczy poddawane jest w wątpliwość. Postać wybitnie tajemnicza i wieloznaczna, więc idealnie nadająca się na materiał fabularny. Niestety, bliższych szczegółów dotyczących przygody jakiej możemy się spodziewać nie znamy. Może jednak wystarczy podążać śladem rzekomych wojaży Marco Polo.

Prócz powyższych informacji wiemy także, że dwójka ma podkreślać warstwę fabularną oraz prezentować system swobodnej wspinaczki. Ponadto, wygląda na to, że w grze pojawi się też rozgrywka polegająca na skradaniu się i działaniu w ukryciu. Sugerują to doniesienia Gameinformera oraz chociażby sam tytuł Among Thieves, co znaczy po prostu: pośród złodziei. Oczywiście zobaczymy również mnóstwo nowych lokacji oraz postaci.

Uzupełnieniem i właściwie oficjalną zapowiedzią gry jest wspominany wyżej zaledwie trzydziestosekundowy zwiastun. Możemy na nim zobaczyć sponiewieranego i poobijanego bohatera, który przedziera się przez śnieżne zaspy, cynicznie komentując własną nieciekawą sytuację. Pełna wersja zapowiedzi filmowej ma pojawić się już 14 grudnia tego roku i zapewne przybliży nam więcej smakowitych szczegółów.

Nathan Drake podąży śladami Marco Polo w Uncharted 2 - ilustracja #2

O możliwości rozpoczęcia prac na drugą częścią jednej z najciekawszych produkcji wydanych na konsolę PlayStation 3, czyli Uncharted: Drake's Fortune, mówiliśmy już rok temu. Od tamtej pory zdążyliśmy właściwie jedynie potwierdzić, że rzeczywiście kontynuacja tego tytułu jest przygotowywana. Jakiś czas temu Sony rzekomo zaprezentowała krótki materiał z gry.

Pierwsza część Uncharted okazała się sporym hitem zarówno artystycznym (wystarczy sprawdzić naszą recenzję oraz ranking najlepszych tytułów roku 2007 wpływowego magazynu Famitsu), jak i finansowym (gra sprzedała się wyjątkowo dobrze). Dzieło zaistniało medialnie na tyle, że zainteresowali się nim amerykańscy filmowcy, więc prócz ewentualnych elektronicznych kontynuacji przygód charyzmatycznego Nathana Drake'a, oczekujemy także wersji kinowej.

Zdjęcia pochodzą z Uncharted: Drake's Fortune.