Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2010, 10:43

Namco Bandai w dalszym ciągu na minusie

Japoński wydawca Namco Bandai podzielił się szczegółami z najnowszego raportu finansowego, obejmującego pierwszy kwartał 2011 roku fiskalnego (zakończony 30 czerwca).

Japoński wydawca Namco Bandai podzielił się szczegółami z najnowszego raportu finansowego, obejmującego pierwszy kwartał 2011 roku fiskalnego (zakończony 30 czerwca).

Z podanych informacji wynika, że firma drugi rok z rzędu odnotowała w branym pod uwagę okresie stratę – tym razem na poziomie 18,7 milionów dolarów. Warto jednak odnotować, że w ubiegłym roku rezultat ten kształtował się na poziomie wyższym o blisko 14 milionów dolarów. Spory wpływ na obniżenie strat miał zapewne ponad 8-procentowy wzrost przychodów (do poziomu 950 milionów dolarów). Analitycy utrzymują, że tendencja zwyżkowa zostanie utrzymana, w związku z czym w przyszłym roku wydawca nie powinien mieć problemów z osiągnięciem zysków.

Namco Bandai w dalszym ciągu na minusie - ilustracja #1

Tekken 6

W pierwszym kwartale 2011 roku fiskalnego największą popularnością spośród gier Namco Bandai cieszył się Tekken 6, który znalazł w przeciągu trzech miesięcy 1,07 miliona nabywców (warto zauważyć, że jego premiera miała miejsce w październiku 2009 roku). W sumie najnowsza odsłona kultowej bijatyki sprzedała się w już w nakładzie około 3 milionów egzemplarzy. Na kolejnej pozycji uplasowała się gra action/RPG God Eater na PSP. Produkcja, będąca udanym klonem serii Monster Hunter, przekonała do siebie ponad 600 tysięcy Japończyków. W niedalekiej przyszłości będzie mogła poprawić swój rezultat, gdyż trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych (jako God Eater: Burst – wydawcą będzie firma D3Publisher).

W przyszłości Namco Bandai zamierza w dalszym ciągu rozwijać swoje najpopularniejsze serie. Możemy się zatem spodziewać kolejnych odsłon Tekkena (m.in. Tekken X Street Fighter) a także nieśmiertelnego Dragon Balla.