Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2016, 08:37

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Najlepsze żarty na prima aprillis - gadająca Płotka z Wiedźmina 3, World of Tanks na Księżycu i inne [news zaktualizowany]

Jak co roku zebraliśmy dla Was najciekawsze żarty z okazji prima aprilis. Dowiedzieliśmy się m.in. o nadchodzącym DLC do trzeciego Wiedźmina z gadającą Płotką w roli głównej, World of Tanks na Księżycu czy też tosterze od Razera.

AKTUALIZACJA:

Zgodnie z obietnicą, zaktualizowaliśmy wiadomość o kolejne żarciki.

„Arma” Eau De Combat

Studio Bohemia Interactive również wczoraj nie próżnowało i zapowiedziało „Arma” Eau De Combat, czyli zapach dla graczy. Według producentów, został on stworzony z myślą o tych, którzy kochają ryzyko. Ponoć „przemawia on do naszych podstawowych instynktów swoim zniewalającym zapachem walki”, więc jeżeli chcecie (a wiemy, że chcecie) wejść w jego posiadanie, to… nic z tego, gdyż cały nakład towaru został już wyprzedany.

Maximum Novadrive

Blizzard Entertainment udostępnił swoją kolejną produkcję – futurystyczną grę wyścigową Maximum Novadrive. Podczas rozgrywki wcielamy się w Novę, przemierzającą zatłoczone ulice Sharpsburga na unoszącym się „motorze”. W trakcie jazdy musimy uważać nie tylko na innych uczestników ruchu, ale także na atakujące nas statki, posyłające na drogę rakiety. Tytuł dostępny jest za darmo i zagracie w niego w tym miejscu.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Twórcy Deus Ex: Rozłam Ludzkości postanowili wdrożyć w życie nową wizję artystyczną, w związku z czym dominujące do tej pory w grze barwy czerni i złota zostaną zastąpione różem i bielą. To właśnie ta diametralna zmiana wywołała półroczne opóźnienie terminu premiery, o którym donosiliśmy w listopadzie 2015 roku. Po tym, co zaprezentowano na powyższym materiale, można być jednak spokojnym o finalny produkt.

The Proton Pack

Firma Sony zapowiedziała The Proton Pack, czyli urządzenie do łapania duchów. Maszyna będzie wyposażona w zminiaturyzowany cyklotron nadprzewodzący oraz inne elementy noszące skomplikowane nazwy, w związku z czym nie będziemy wdawać się w szczegóły. Najważniejsze, że sprzęt powstaje już od 30 lat, więc, gdy zadebiutuje na rynku (obecnie mowa tylko o USA) 15 lipca bieżącego roku, na pewno zda egzamin.

ARK: Survival Devolved

W czerwcu 2015 roku we wczesnym dostępie na Steamie zadebiutowała gra ARK: Survival Evolved. Po 10 miesiącach obecności produkcji na rynku, deweloperzy postanowili wprowadzić diametralne zmiany – poznajcie ARK: Survival Devolved. Oczywiście w dalszym ciągu mamy do czynienia z survivalowym tytułem z ludźmi i dinozaurami, ale w odróżnieniu od oryginału, w nowej wersji kierujemy gadami, ujeżdżającymi homo sapiens. Dodatkowo wprowadzono do gry trzy nowe rodzaje stworzeń – Woolly Rhino, Dunkleosteusa oraz Eurypterida, które zobaczycie na załączonym zwiastunie.

Oryginalna wiadomość:

Dziś 1 kwietnia, więc dzień, w którym niebezpiecznie jest przeglądać Internet - w końcu co druga informacja może być żartem. W związku z tym, że zjawisko co roku nie omija także branży gier wideo, postanowiliśmy zebrać wszystkie najciekawsze wybryki deweloperów. Oczywiście to tylko początek, gdyż kolejne ciekawostki pojawiają się właściwie co chwilę, więc news zostanie jeszcze kilka razy zaktualizowany (jeśli znajdziecie coś ciekawego, nie zapomnijcie się tym podzielić w komentarzach). Na dobry początek zwracamy uwagę na doniesienia Cobrasssa z naszego forum, który poinformował o śmierci aktora użyczającego głosu Gordonowi Freemanowi. Oddajmy mu więc hołd minutą ciszy…

Ok, a teraz przechodzimy do konkretów.

Nowy dodatek do Wiedźmina 3 wprowadzi możliwość rozmawiania z Płotką. - Najlepsze żarty na prima aprillis - gadająca Płotka z Wiedźmina 3, World of Tanks na Księżycu i inne [news zaktualizowany] - wiadomość - 2016-04-02
Nowy dodatek do Wiedźmina 3 wprowadzi możliwość rozmawiania z Płotką.

Wiedźmin 3: Dziki Gon – Płotka

Studio CD Projekt RED postanowiło wyjaśnić sytuację z Płotką – koniem z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, który potrafi biegać na dwóch nogach i robić inne cuda na kiju. Deweloperzy wytłumaczyli, że błędy związane z tym zwierzęciem nie są przypadkowe, gdyż stworzony na początku system jazdy był zbyt dobry - tak bardzo realistyczny, że wywoływał chorobę lokomocyjną u testerów. By gra bardziej odróżniała się od rzeczywistości, postanowiono zatrudnić projektantów bugów, zorganizowano nową sesję mo-cap i w ten sposób wyprodukowano błędy, których na własnej skórze doświadczyła część graczy. Ot i zagadka wyjaśniona, ale jeżeli łakniecie szczegółów, to koniecznie obejrzyjcie powyższy materiał wideo.

Ponadto musimy jeszcze wspomnieć, że CD Projekt RED wkrótce wypuści dodatek do trzeciego Wiedźmina, który umożliwi prowadzenie dialogów z Płotką. DLC sprzedawane będzie za 4,99 dolarów.

War Thunder i World of Warships

Dwie konkurujące ze sobą na poletku gier wojennych firmy - Gaijin Entertainment i Wargaming - w tym roku udostępniły w swoich produkcjach - a konkretniej w War Thunder i World of Warships - nowe formy zabawy. W przypadku pierwszej z wymienionych mamy do czynienia z walkami okrętów pochodzących ze złotej ery żaglowców, a w drugiej toczymy boje przy użyciu zabawkowych statków, w otoczeniu gumowych kaczuszek i innych wodnych zabawek. Co ciekawe, nowy tryb War Thundera ma być rozwijany w przyszłości, więc czas ruszyć do boju, szczury lądowe!

World of Tanks

World of Warships to nie jedyna gra firmy Wargaming, która się zmienia. Deweloper poinformował bowiem, że w popularnym MMO World of Tanks będzie można, a właściwie to już można, walczyć czołgami przyszłości IS 8-Ball na Księżycu, starając się zepchnąć innych graczy do kraterów. Tryb Moon Mayhem dostępny będzie w dniach 1 – 5 kwietnia. Powyżej macie jego zwiastun. Natomiast w konsolowej (Xbox One i PlayStation 4) wersji gry wprowadzono do zabawy czołgo-okręt HMS TOG II.

Hearthstone: The MMO

Popularna karcianka free-to-play Hearthstone: Heroes of Warcraft ewoluuje. Firma Blizzard Entertainment zapowiedziała bowiem Hearthstone: The MMO. Będzie to trójwymiarowa gra MMO, w której wcielimy się w postacie z rzeczonej karcianki. Niestety nie zdradzono szczegółów, ale wkrótce ruszą zapisy do beta-testów, więc pewnie wtedy poznamy konkrety. Tymczasem raczymy się powyższym zwiastunem.

Dark Souls: The Movie

Dla fanów serii Dark Souls firma Bandai Namco przygotowała małą niespodziankę. Okazało się bowiem, że 12 kwietnia położymy łapy nie tylko na grze Dark Souls III, ale także pełnometrażowym filmie, który dostępny będzie na kasetach VHS. Powyżej obejrzycie jego zwiastun – zapowiada się niezłe kino!

Kingdom Come: Deliverance

Wyczekiwana gra RPG Kingdom Come: Deliverance ukaże się nie tylko na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach osobistych, ale także na leciwym już sprzęcie Nintendo SNES – poinformowało studio Warhorse. Przy okazji opublikowano kilka zdjęć, które załączamy poniżej.

Kingdom Come: Deliverance – zdjęcie z rozgrywką z SNES-a. - Najlepsze żarty na prima aprillis - gadająca Płotka z Wiedźmina 3, World of Tanks na Księżycu i inne [news zaktualizowany] - wiadomość - 2016-04-02
Kingdom Come: Deliverance – zdjęcie z rozgrywką z SNES-a.
Najlepsze żarty na prima aprillis - gadająca Płotka z Wiedźmina 3, World of Tanks na Księżycu i inne [news zaktualizowany] - ilustracja #3
Najlepsze żarty na prima aprillis - gadająca Płotka z Wiedźmina 3, World of Tanks na Księżycu i inne [news zaktualizowany] - ilustracja #4

Project BreadWinner

Firma Razer, znany i lubiany producent sprzętu dla graczy, ujawniła swój kolejny gadżet. Będzie to nie byle co, gdyż mowa o tosterze, dzięki któremu zrobimy sobie pyszne śniadanko, by mieć energię na cały dzień grania. By jednak urządzenie miało jakiekolwiek szanse powodzenia, musi spełnić nasze wysokie wymagania, więc warto pomóc firmie, wypełniając krótką ankietę dostępną na oficjalnej stronie Project BreadWinner.

Strix 980 Ti DLC Edition

Każda osoba interesująca się kartami grafiki z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę, że GeForce GTX 980 Ti to obecnie jeden z najsilniejszych układów, który też jednak sporo kosztuje. Na szczęście firma Asus zaprezentowała dziś swój model karty nazwany Strix 980 Ti DLC Edition, który sprzedawany będzie za niecałe 200 dolarów. Oferować ma on całą moc drzemiącą w tym potworze, tyle, że nie do wszystkiego będziemy mieć dostęp. By np. grać w rozdzielczości 4K, trzeba będzie zakupić za kilka dolarów „dodatek” odblokowujący taką możliwość. To samo w przypadku możliwości używania antyaliasingu 8x, 16x, SLI itd. Krótko pisząc, sami wybierzemy co jest nam potrzebne, a co nie. Genialne!