Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2015, 15:58

autor: Góral

Najlepsze minecraftowe projekty – PlayStation, Blugough, procesor tekstowy

W kolejnym odcinku najlepszych minecraftowych projektów prezentujemy kilka map stworzonych na podstawie słynnych gier znanych z konsol PlayStation, procesor tekstowy oraz śliczne miasto Blugough.

W minionych dniach o Minecrafcie było głośno z kilku powodów. Okazało się, że 9 stycznia zanotowano około miliona osób bawiących się w tym samym czasie produkcją studia Mojang, sprzedaż PC-towej edycji przekroczyła 18 mln egzemplarzy, wersji mobilnej 30 mln, a poza tym wszystkim tytuł trafił na szczyt empikowej listy sprzedaży (wersja na konsolę PlayStation 3). Krótko pisząc, deweloper i nowy właściciel marki (firma Microsoft) z pewnością mają się z czego cieszyć, a my możemy za to przyjrzeć się kolejnej porcji minecraftowych projektów. Dziś prezentujemy kilka map stworzonych na podstawie słynnych gier znanych z konsol PlayStation, procesor tekstowy oraz śliczne Blugough Town.

Najlepsze minecraftowe projekty – PlayStation, Blugough, procesor tekstowy - ilustracja #1

Gry z PlayStation

Pod koniec 2014 roku zorganizowano konkurs Play'n'Build, w ramach którego powstało kilka ciekawych projektów związanych z marką PlayStation. Poszczególne ekipy, złożone z dziesięciu profesjonalnych budowniczych i dziesięciu ochotników, stworzyły mapy oparte na grach Ratchet & Clank, inFamous, Uncharted oraz God of War. Wszystkie obejrzycie poniżej.

Procesor tekstowy

Minecraft to nie tylko piękne konstrukcje, ale także ciekawe urządzenia. W poprzednich odcinkach naszego cyklu prezentowaliśmy m.in. działające dyski twarde, iPhone’a czy też drukarkę, a dziś pragniemy zwrócić Waszą uwagę na zdumiewający procesor tekstowy, potrafiący generować małe i duże litery, cyfry, symbole i kto wie co jeszcze. Wynalazek tworzony był przez niemal dwa lata, a finalny efekt obejrzycie poniżej.

Co ciekawe, Koala_Steamed, twórca urządzenia, zamierza w przyszłości przeobrazić go w pełnoprawny komputer z normalnym CPU i pamięcią RAM. Zdecydowanie jest na co czekać.

Blugough Town

Na sam koniec zostawiliśmy Blugough Town (do pobrania z tego miejsca) – niewielkie, ale niesamowicie urzekające, renesansowe miasteczko. Warto również zwrócić uwagę na inne projekty kenofoxa, twórcy poniższego dzieła. Znajdziemy wśród nich m.in. kilka przepięknych zamków. Zainteresowanych odsyłam na profil twórcy w serwisie Planet Minecraft.

Minecraft to gra z gatunku survival sandbox stworzona przez studio Mojang. Tytuł pierwotnie ukazał się na komputerach PC w 2011 roku, a obecnie dostępny jest także na urządzeniach mobilnych i konsolach PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Projekt do tej pory sprzedał się w nakładzie przekraczającym 60 mln egzemplarzy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Minecraft

Minecraft