Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2012, 13:48

autor: Olek

Nadjeżdża Test Drive: Ferrari Racing Legends

Nowa odsłona kultowej, samochodowej serii Test Drive będzie nosić podtytuł Ferrari Racing Legends. Potwierdziły się też nasze wcześniejsze informacje. Deweloperem gry jest studio Slightly Mad, a gracze będą mieli okazję zasiąść za kierownicą ponad 50 wiernie odwzorowanych modeli samochodów marki Ferrari.

Po miesiącach spekulacji, twórcy jubileuszowej, 20. odsłony serii Test Drive zdecydowali się odkryć karty. Gra, nad którą pracuje ekipa Slightly Mad Studios, czyli twórcy Shift 2: Unleashed, ostatecznie zatytułowana została Test Drive: Ferrari Racing Legends. Jej europejskim wydawcą jest firma Bigben Interactive, której produkty dystrybuuje w Polsce spółka IQ Publishing.

Nowa gra z serii Test Drive nie trafiła jeszcze na półki sklepowe, a już zdążyła wywołać spore zamieszanie, także na łamach naszego serwisu. Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu dotarliśmy do informacji odnośnie dewelopera, zawartości i platform sprzętowych, a także zaprezentowaliśmy pierwsze screeny. Na prośbę zaskoczonego przeciekiem wydawcy obrazki zostały jednak czasowo wycofane.

Nadjeżdża Test Drive: Ferrari Racing Legends - ilustracja #1

Z oficjalnej zapowiedzi wynika, że nowy tytuł gry, która ukaże się w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3, to Test Drive: Ferrari Racing Legends. Poza tym potwierdziły się nasze wcześniejsze doniesienia na temat tej produkcji. Gracze mogą więc spodziewać się 52 wiernie odwzorowanych modeli samochodów marki Ferrari (od produkowanych seryjnie aut po bolidy Formuły 1), 36 współczesnych i historycznych torów wyścigowych oraz sieciowego multiplayera z możliwością 8-osobowej rywalizacji. Nie zabraknie także trybu kariery, pozwalającego poznać historię firmy założonej przez Enzo Ferrariego.

Witryny sieci handlowej GameStop oraz sklepu Amazon.com informują o premierze Test Drive: Ferrari Racing Legends wyznaczonej na 6 marca. Niemiecki oddział Amazonu wskazuje natomiast na 29 marca. W tej chwili trudno określić, czy są to potwierdzone daty wydania gry na rynku amerykańskim i europejskim, czy tylko przypuszczenia sprzedawców. Czekamy na komunikat polskiego dystrybutora, który pozwoli rozwiać wątpliwości dotyczące premiery w naszym kraju.

Nadjeżdża Test Drive: Ferrari Racing Legends - ilustracja #2