Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 7 września 2012, 07:21

Na Androida zmierzają Assassin’s Creed: Utopia oraz Rayman Jungle Run

Firma Ubisoft zapowiedziała, że na system Android zmierzają gry Assassin’s Creed: Utopia oraz Rayman Jungle Run,

Firma Ubisoft ogłosiła, że na urządzenia mobilne korzystające z systemu Android zmierzają nowe odsłony popularnych marek Assassin’s Creed i Rayman. Oba projekty znacząco jednak różnią się od ich starszych braci wydawanych na pecety i konsole.

Assassin’s Creed: Utopia

Zacznijmy od Assassin’s Creed: Utopia, gdyż jest to bardziej nietypowy projekt z tego duetu. Seria przyzwyczaiła nas do swobodnego skakania po dachach i wbijania ludziom w gardło sztyletów. Tym razem mamy się jednak bawić inaczej. Assassin’s Creed: Utopia to bowiem gra strategiczna, w którym naszym zadaniem ma być rozbudowa wioski i rozwój gildii asasynów.

Akcja rozpocznie się w 1586 od utworzenia pierwszej kolonii w Ameryce. Następnie przez kolejne 150 lat będziemy powoli budowali potęgę naszej osady i zamieszkujących ją zabójców. Ten aspekt rozgrywki przypominać ma produkcje pokroju Anno czy Settlers. Będziemy wznosili nowe struktury, zajmowali się produkcją żywności i przedmiotów, wydobywali surowce oraz dbali o zadowolenie mieszkańców. Drugim elementem rozgrywki mają być trójwymiarowe bitwy, w których sprawdzimy siłę wyszkolonych w osadzie asasynów przeciwko innym graczom lub połączymy z nimi siły, by wziąć udział w potężnych sieciowych bitwach.

Assassin’s Creed: Utopia oparte zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami. Gra ukaże się również na urządzenia oparte na Androidzie oraz iOS i użytkownicy obu systemów będą mogli bawić się wspólnie. Premiera nastąpi jeszcze w tym roku.

Rayman Jungle Run

Bardziej tradycyjne podejście do swojej serii zaoferuje Rayman Jungle Run. Gracze, którzy bawili się w świetne Rayman Origins zapewne pamiętają obecne w tej grze poziomy ze skarbami. Zabawa w nich odbiegała od zwykłych map i naszym zadaniem był bezustanny bieg naprzód, omijanie przeszkód i gorączkowe gromadzenie cennych przedmiotów. Nie wolno się było zatrzymywać, a całość oferowała znacznie większe tępo rozgrywki niż tradycyjne poziomy.

Mobilny Rayman Jungle Run bierze ten pomysł i rozbudowuje go do pełnej gry. Całość oparta zostanie na tym samym silniku UbiArt co Rayman Origins. Innymi słowy – grafika będzie dwuwymiarowa i śliczna. Autorzy obiecują masę sekretów ukrytych na planszach oraz system odblokowywania nowych mocy.

Rayman Jungle Run trafi do sprzedaży już 20 września tego roku. Poniżej możecie obejrzeć pierwszy zwiastun: