Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2012, 09:22

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Multiplayer dla szaleńców na nowym zwiastunie Far Cry 3

Firma Ubisoft zaprezentowała nowy zwiastun trybu rozgrywki wieloosobowej w nadchodzącej strzelance Far Cry 3. W tropikach będziemy mogli grać w dwóch specjalnych trybach – burzy ognia i transmisji, korzystać z okrzyków bojowych, a także decydować o losie przywódcy przegranej drużyny. Premiera gry już za osiem dni – 29 listopada.

Far Cry 3
  • Platformy: PC, X360, PS3;
  • Data premiery: 29 listopada;
  • Producent: Ubisoft Studios.

Far Cry 3 nagradza przetrwaniem tylko szaleńców” – tak firma Ubisoft określa tryb rozgrywki wieloosobowej w najnowszym zwiastunie strzelanki, której premiera w Polsce będzie miała miejsce już za osiem dni – 29 listopada.

Film jest podsumowaniem najważniejszych cech charakterystycznych trybu multiplayer. Dowiadujemy się z niego, że w tropikach kluczowa dla odniesienia wygranej będzie współpraca drużynowa, a gracze otrzymają do swojej dyspozycji kilka elementów, które mają to wyraźnie podkreślić – m.in. „okrzyki bojowe”, czasowo wzmacniające możliwości członków zespołu, a także możliwość przyzwania samolotu zrzucającego beczki ze środkami wybuchowymi lub gazem psychotropowym.

W Far Cry 3 zabawimy się w dwóch specjalnych trybach rozgrywki – burzy ogniowej i transmisji, a po zwycięskiej grze będziemy mogli zlinczować lub puścić wolno przywódcę przegranej drużyny. Za osiągnięcia na polu bitwy zostaniemy nagrodzeni punktami doświadczenia, które wykorzystamy do odblokowania nowych broni i ekwipunku. Warto nadmienić, że w trybie multiplayer – którego zamknięte beta-testy miały miejsce w lecie tego roku – weźmie udział maksymalnie 16 osób naraz, a firma Ubisoft nie przewiduje wsparcia dla dedykowanych serwerów.

Na tropikalną wyspę – zamieszkałą przez szaleńców Vaasa i Bucka oraz bezwzględnego Hoyta Volkera – udamy się już za osiem dni, zarówno na PC, jak i na konsolach Xbox 360 oraz PlayStation 3. Od jakiegoś czasu znamy wymagania sprzętowe produkcji studia Ubisoft. Jeżeli nie jesteście przekonani do jej zakupu, być może w podjęciu decyzji pomoże wam pierwsza część serii filmów omawiających najważniejsze funkcje i cechy nadchodzącej strzelanki.