Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2017, 11:40

autor: AlexB

Mroźna północ na nowym zwiastunie Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds

W sieci pojawił się nowy zwiastun fabularnego DLC The Frozen Wilds do gry Horizon Zero Dawn. Skupia się on na prezentacji lokacji, w której rozgrywać się będzie akcja dodatku.

Horizon Zero Dawn zadebiutowało w lutym tego roku i szybko zdobyło oddaną rzeszę fanów. Ta przeznaczona wyłącznie na konsolę PlayStation 4 przygodowa gra akcji z otwartym światem i elementami RPG urzekła wielu graczy i dziennikarzy klimatem postapokaliptycznej Ziemi, którą rządzą maszyny, a ludzie cofnęli się w rozwoju o całe tysiąclecia, kreacją głównej bohaterki - Aloy oraz przyjemną rozgrywką. Nic zatem dziwnego, że Guerrilla Games, twórcy tytułu, znani również między innymi z serii Killzone, zabrali się za tworzenie dużego fabularnego dodatku. Został on oficjalnie zapowiedziany podczas tegorocznych targów E3. The Frozen Wilds, tak bowiem nazywa się owo rozszerzenie, zostało wówczas pokazane na krótkim, choć efektownym zwiastunie. Teraz przyszła pora na kolejny. Studio wypuściło do sieci krótki teaser, który w serii kilku ujęć prezentuje miejsce akcji DLC. Można go obejrzeć poniżej.

Dodatek Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds zadebiutuje 7 listopada wyłącznie na PlayStation 4. Choć do premiery pozostał niecały miesiąc, całość wciąż osnuta jest mgiełką tajemnicy. Wiemy, że akcja rozszerzenia będzie toczyła się tuż po wydarzeniach znanych z podstawowej wersji gry. Tym razem przygody Aloy zaniosą ją na daleką, mroźną północ, konkretnie na zupełnie nowe ziemie graniczące z terytorium plemienia Banuków. Bohaterka będzie musiała rozwiązać tam kolejną mroczną tajemnicę. Nie będzie to jednak proste – na jej drodze staną liczne przeszkody, niska temperatura i przeciwnicy, w tym niespotykane dotąd gatunki maszyn.

Fabularny dodatek do Horizon Zero Dawn z pewnością przypadnie do gustu fanom zimowych klimatów. - Mroźna północ na nowym zwiastunie Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds - wiadomość - 2017-10-13
Fabularny dodatek do Horizon Zero Dawn z pewnością przypadnie do gustu fanom zimowych klimatów.

Krążą plotki, że Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds będzie zapowiedzią fabuły drugiej części. Są one związane między innymi z faktem, że wiele wskazuje na to, iż Guerrilla Games nie planuje kolejnych dodatków do Horizon Zero Dawn. Już 5 grudnia tego roku na rynku pojawi się bowiem zbiorcze wydanie, zawierające podstawową grę i rozszerzenie, które będzie nosiło nazwę Complete Edition.

Na koniec przypominamy, że podobnie jak podstawowa gra, tak i Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds pojawi się w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej zarówno dubbing, jak i napisy). Rozszerzenie można już przedpremierowo zakupić w PlayStation Store. Kosztuje ono 84 złote (lub 75,60 złotych dla posiadaczy abonamentu PlayStation Plus).