Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2017, 08:54

autor: Vergil

Horizon Zero Dawn doczeka się kompletnego wydania

Tegoroczne targi E3 przyniosły zapowiedź The Frozen Wilds, czyli pierwszego rozszerzenia do Horizon Zero Dawn. Wygląda na to, że pierwszego i ostatniego – w grudniu najnowsze dzieło studia Guerrilla Games doczeka się kompletnego wydania.

Studio Guerrilla Games nie próżnuje i po ukończeniu prac nad Horizon Zero Dawn zabrało się za tworzenie pierwszego dodatku do tej produkcji. Nowy rozdział przygód Aloy, ochrzczony mianem The Frozen Wilds, zadebiutuje 7 listopada. Wygląda na to, że będzie to pierwsze i ostatnie rozszerzenie do tej produkcji – twórcy poinformowali bowiem za pośrednictwem swojego twitterowego profilu, że niecały miesiąc później, bo 5 grudnia, tytuł doczeka się kompletnego wydania, czyli Horizon Zero Dawn Complete Edition. Oprócz podstawowej wersji gry, w pakiecie wycenionym na około 215 zł znajdziemy wyżej wspomniany add-on.

W The Frozen Wilds Aloy nie tylko odwiedzi zupełnie nowy obszar, ale też stawi czoła zagrożeniom, jakich próżno szukać na terenach zdominowanych przez plemiona Nora i Carja. - Horizon Zero Dawn doczeka się kompletnego wydania - wiadomość - 2017-10-05
W The Frozen Wilds Aloy nie tylko odwiedzi zupełnie nowy obszar, ale też stawi czoła zagrożeniom, jakich próżno szukać na terenach zdominowanych przez plemiona Nora i Carja.

Co dalej z Guerrilla Games? Z uwagi na fakt, że Horizon Zero Dawn odniosło spektakularny sukces (w marcu Sony informowało, że tytuł trafił w ręce 2,6 mln graczy na całym świecie, co jak na reprezentanta zupełnie nowej marki jest bardzo dobrym wynikiem), śmiało można założyć, że holenderscy deweloperzy skoncentrują się na tworzeniu pełnoprawnej kontynuacji. Inna sprawa, że w lutym na światło dzienne wyszły plotki wskazujące na to, iż autorzy mogą powołać do życia kolejną odsłonę cyklu Killzone – wszak sam Hermen Hulst, czyli szef studia, stwierdził jakiś czas temu, że o ile fabuła cyklu definitywnie zakończyła się w Killzone: Shadow Fall, o tyle pewne furtki wciąż pozostają otwarte. Poza tym marka stanowi integralną część tożsamości Guerrilla Games, toteż niewykluczone, że w przyszłości twórcy zechcą do niej powrócić.

Tymczasem fanom twórczości amsterdamskiej ekipy nie pozostaje nic innego, jak czekać na premierę dodatku do Horizon Zero Dawn, a w nieco dalszej perspektywie – pełnego wydania gry, którego okładkę można obejrzeć poniżej.

Horizon Zero Dawn doczeka się kompletnego wydania - ilustracja #2