Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2017, 11:55

autor: Aquma

Zmiany na szczycie Riot Games w związku z nową grą

Brandon „Ryze” Beck i Marc „Tryndamere” Merrill, współzałożyciele znanego z League of Legends studia Riot Games, porzucili swoje dotychczasowe posady, by skoncentrować się na tworzeniu nowej gry.

League of Legends to jeden z branżowych fenomenów - Zmiany na szczycie Riot Games w związku z nową grą - wiadomość - 2017-10-13
League of Legends to jeden z branżowych fenomenów

Na oficjalnej stronie Riot Games – studia odpowiedzialnego za cieszące się olbrzymią popularnością League of Legends – pojawiła się informacja o zmianach na stanowiskach kierowniczych. Brandon Beck i Marc Merrill, współzałożyciele firmy, zrezygnowali ze swoich funkcji, by – nadal w ramach Riot Games – skupić się na pracy nad nową grą.

W miarę, jak League of Legends zaczęło odnosić sukces, Riot Games urosło – od skromnych początków, kiedy mogliśmy wykarmić cały zespół kilkoma pizzami, do punktu, w którym znajdujemy się obecnie, gdy mamy przeszło 2500 Awanturników (ang. Rioter – przyp. red.) w 20 biurach na całym świecie. Ten rozwój niesie ze sobą wiele pozytywów: nasze możliwości się zwiększyły, nasz zasięg rozszerzył, możemy teraz dostarczyć League of Legends i e-sport do większej liczby osób niż kiedykolwiek wcześniej. Ten sam rozwój oznacza jednak, że większość naszego czasu poświęcana jest na „zarządzanie” firmą, a nie skupianie się na tworzeniu niesamowitych doświadczeń dla graczy, co jest tym, co naprawdę kochamy – czytamy w notce prasowej zamieszczonej na stronie internetowej Riot Games.

Merril był dotychczas prezesem oraz CMO (Chief Marketing Officer), czyli po prostu dyrektorem działu marketingu. Z kolei Beck piastował stanowisko CEO (Chief Executive Officer), czyli dyrektora generalnego, „szefa wszystkich szefów”. Ich obowiązki przejmą teraz Dylan Jadeja (wcześniej CFO – Chief Financial Officer, dyrektor finansowy), Scott Gelb (CTO – Chief Technology Officer, dyrektor technologiczny) oraz Nicolo Laurent (prezes) – cała trójka od dawna jest związana z firmą i miała niemały wpływ na jej kształtowanie.

„Ryze” (po lewej) i „Tryndamere” (po prawej). - Zmiany na szczycie Riot Games w związku z nową grą - wiadomość - 2017-10-13
„Ryze” (po lewej) i „Tryndamere” (po prawej).

Warto również odnotować, że po raz kolejny pojawia się informacja o nowym projekcie Riot Games. Studio póki co jest znane wyłącznie ze stworzenia League of Legends, jednak niewątpliwie wywarło olbrzymi wpływ na branżę gier komputerowych, dlatego każdy jego kolejny krok jest obserwowany z dużą uwagą. O tajemniczej nowej grze po raz pierwszy usłyszeliśmy jeszcze w 2015 roku, nadal jednak niewiele o niej wiemy – w marcu br. w branżowych mediach szerokim echem obiły się plotki o tym, że możemy mieć do czynienia z tytułem mobilnym, który na rynku pojawi się jeszcze w tym roku. Czy to możliwe, że Riot Games zaskoczy nas czymś jeszcze na przestrzeni najbliższych 2-3 miesięcy? Trudno powiedzieć, ale prace nad nową grą najwyraźniej idą pełną parą.

  1. Riot Games – notka prasowa
  2. Zmiany w League of Legends – sprawdzamy, dokąd zmierza popularna MOBA
  3. Najlepsze darmowe gry – top 100 gier free-to-play. Edycja 2017