Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2015, 17:04

autor: Kamil Zwijacz

Mount & Blade II: Bannerlord - zobacz fragmenty rozgrywki

Podczas targów gamescom 2015 studio TaleWorlds Entertainment zaprezentowało nowy materiał wideo z wyczekiwanego Mount & Blade II: Bannerlord, na którym ukazano system pogodowy, gry planszowe, maszyny oblężnicze i nie tylko.

Zgodnie z wcześniej złożoną obietnicą, studio TaleWorlds Entertainment zaprezentowało na targach gamescom nowy materiał wideo z wyczekiwanego Mount & Blade II: Bannerlord. W ciągu kilku minut ukazano system pogodowy i pory roku, gry planszowe, maszyny oblężnicze, mechanikę wytwarzania broni, powtórki i nie tylko. Krótko pisząc, jest na co popatrzeć, aczkolwiek szkoda trochę, że nie zaprezentowano jakiegoś zadania lub czegoś podobnego. Niestety obecnie, oprócz powyższego nagrania, nie posiadamy żadnych dodatkowych informacji. Być może te jeszcze wypłyną w najbliższym czasie, w końcu targi gier w Kolonii dopiero się rozpoczęły. Niemniej już teraz wiadomo, że Mount & Blade II: Bannerlord zapowiada się co najmniej obiecująco.

Mount & Blade II: Bannerlord - zobacz fragmenty rozgrywki - ilustracja #1

Druga część serii Mount & Blade ponownie przeniesie nas w czasy średniowieczne, gdzie przyjdzie nam wziąć udział w przygodzie pełnej walki i nie tylko. Rozgrywka zostanie podzielona na dwie części. W pierwszej będziemy podróżować po świecie, odwiedzać karczmy, w których m.in. zagramy w zaprezentowaną dziś grę planszową, zatrudnimy kolejnych żołnierzy do naszej armii itd. Główną atrakcją mają być jednak starcia z przeciwnikami, podczas których wcielimy się w dowódcę oddziału.

Nie wiemy jeszcze, kiedy Mount & Blade II: Bannerlord ukaże się na rynku. Kilka miesięcy temu ujawniono jednak, że oprócz wersji na komputery PC, pojawi się też edycja przeznaczona na konsole.