Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2015, 17:40

Konferencja Blizzarda na gamescomie 2015 – m.in. Heroes of the Storm, Overwatch, Legacy of the Void

Własną konferencję na targach gamescom 2015 przeprowadziła także firma Blizzard Entertainment. Poznaliśmy dzięki niej nowości w temacie gier Hearthstone, Heroes of the Storm, Overwatch i StarCraft II: Legacy of the Void. Dowiedzieliśmy się też, kiedy nastąpi zapowiedź kolejnego dodatku do World of Warcraft.

Konferencja Blizzarda na gamescomie 2015 – m.in. Heroes of the Storm, Overwatch, Legacy of the Void - ilustracja #1

Nie tylko firmy Microsoft i Electronic Arts pojawiły się na targach gamescom 2015 z własnymi konferencjami – to samo uczynił Blizzard Entertainment, choć w formie o tyle różnej, że jego pokaz nie był transmitowany na żywo. Na szczęście udało nam się zebrać wszystkie informacje i materiały dotyczące gier „Zamieci” pokazanych dzisiaj w Kolonii.

Hearthstone

Ujawniono parę dodatkowych ciekawostek na temat nadchodzącego dodatku Wielki Turniej do karcianki Hearthstone: Heroes of Warcraft, który został zapowiedziany kilkanaście dni temu. Najważniejsza dzisiejsza nowinka to dodany na kartach efekt potyczki, wymuszający na obu graczach wyciągnięcie po jednej karcie z talii i nagradzający właściciela tej, która ma wyższy koszt użycia. Nakreślono też zmiany w systemie rankingowym oraz zaprezentowano garść kart przygotowywanych z myślą o Wielkim Turnieju. O wszystkich tych nowościach przeczytacie na stronie Hearthstone’a. Dodatek ma zadebiutować jeszcze w tym miesiącu.

Heroes of the Storm

Konferencja Blizzarda na gamescomie 2015 – m.in. Heroes of the Storm, Overwatch, Legacy of the Void - ilustracja #3

Ciekawszych wiadomości doczekała się MOBA Blizzarda – zapowiedzi trzech postaci i jednej areny. Na pierwszy ogień poszedł ujawniony już jakiś czas temu Kharazim – Mnich z Diablo III, stanowiący pierwszą postać wsparcia ze świata Sanktuarium w Heroes of the Storm. Jego możliwości zaprezentowano na trailerze:

Zwiastuna doczekała się także znana już nowa arena ze świata Diablo, nazwana Piekielne Kapliczki (ang. Infernal Shrines):

Oba powyższe elementy powinny pojawić się w najbliższej przyszłości. Druga postać, szykująca się do wskoczenia do walki w nieco dalszej perspektywie, to znany z World of Warcraft władca bestii Rexxar (pół ork, pół ogr) wraz z kroczącą u jego boku niedźwiedzicą Miszą – mamy tu do czynienia niejako z dwiema osobnymi jednostkami w jednej (choć kontrolowanymi równocześnie). Z kolei trzecim i ostatnim ujawnionym dziś bohaterem jest przywódca Protosów ze świata StarCrafta – wojownik Artanis. Na razie nie wiadomo, kiedy postacie te znajdą się w grze. Więcej nowości w temacie Heroes of the Storm zostanie ujawnionych przy okazji transmisji z targów, która będzie miała miejsce 7 sierpnia (w piątek) o godzinie 18:00.

Rexxara i Miszę raczej trudno będzie przeoczyć na polu walki. - Konferencja Blizzarda na gamescomie 2015 – m.in. Heroes of the Storm, Overwatch, Legacy of the Void - wiadomość - 2015-08-06
Rexxara i Miszę raczej trudno będzie przeoczyć na polu walki.

Overwatch

Sieciowa strzelanka Blizzarda również doczekała się ujawnienia nowego bohatera – szesnastą grywalną postacią w Overwatch będzie Lucjo. Mowa tu o pełniącym rolę wsparcia DJ-u z Brazylii, którego bronią w walce są fale dźwiękowe, muzyka itp. Jego zdolności zaprezentowano na trailerach:

Oprócz tego poznaliśmy kolejne dwie areny, na których toczyć będą się zmagania – Zakłady Volskaya Industries (fabryka mechów na granicy Syberii) oraz Numbani (utopijne miasto wzniesione na afrykańskiej sawannie). Również tym elementom gry poświęcono nowy materiał wideo:

StarCraft II: Legacy of the Void

Dla odmiany trzecia część drugiej odsłony kultowej serii kosmicznych RTS-ów doczekała się ujawnienia zupełnie nowego trybu zabawy. Jest to Allied Commanders (pol. Sprzymierzeni dowódcy), czyli kooperacyjna forma rozgrywki, w której gracze połączą siły, by stawić czoła sztucznej inteligencji i wykonywać unikatowe misje. Co istotne, budowanie baz zejdzie tu na dalszy plan, a użytkownicy pokierują ikonicznymi bohaterami (wstępnie ujawniono Raynora, Kerrigan i Artanisa), dysponującymi możliwością przyzywania jednostek i/lub potrafiącymi walczyć na własną rękę dzięki potężnym umiejętnościom. Wraz z sukcesami postacie będą osiągały kolejne poziomy, co pozwoli im usprawniać swoje zdolności, wzywać lepsze wojska etc. Więcej o tym trybie gry powie Wam oficjalny komunikat na stronie Legacy of the Void i kolejny trailer:

World of Warcraft

Najważniejsze dzieło w portfolio Blizzarda zostawiono na koniec… i nie ujawniono w jego temacie niczego nowego. Złożono jedynie istotną obietnicę – nowy dodatek do World of Warcraft zostanie ujawniony już jutro o 18:00. Możemy spodziewać się wydarzenia na miarę tych z BlizzConów, z wysypem informacji i materiałów wideo (pokazany zostanie m.in. niedługi trailer CGI), więc warto będzie siąść za 24 godziny przed komputerem i zobaczyć transmisję na własne oczy.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej