Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2015, 19:41

autor: Góral

Mount & Blade II: Bannerlord - rozgrywka zostanie zaprezentowana na gamescomie

Studio TaleWorlds Entertainment zdradziło, że w przyszłym tygodniu, podczas targów gamescom, wyczekiwane Mount & Blade II: Bannerlord doczeka się pokazu rozgrywki. Jednocześnie pochwalono się, że seria rozeszła się do tej pory w nakładzie przekraczającym 6 mln egzemplarzy.

Mount & Blade II: Bannerlord - rozgrywka zostanie zaprezentowana na gamescomie - ilustracja #1

Studio TaleWorlds Entertainment zdradziło, że na targach gamescom, które odbędą się w dniach 5 – 9 sierpnia, doczekamy się pierwszego pokazu rozgrywki z szykowanego od kilku lat Mount & Blade II: Bannerlord. Na specjalny pokaz zostaną zaproszeni dziennikarze, ale na szczęście gameplay, wraz z rozmaitymi informacjami, będzie upubliczniony w tym samym czasie. Projekt został zapowiedziany we wrześniu 2012 roku, więc miejmy nadzieję, że czas przeznaczony na produkcję nie poszedł na marne i w przyszłym tygodniu gameplay wgniecie nas w podłogę. Przy okazji deweloperzy pochwalili się także wynikami sprzedaży całej serii. Część pierwsza i pozostałe projekty sygnowane nazwą Mount & Blade rozeszły się do tej pory w nakładzie przekraczającym 6 milionów egzemplarzy, co z pewnością należy uznać za rezultat co najmniej zadowalający.

Pierwsza część Mount & Blade ukazała się w 2008 roku i, choć niepozbawiona wad, okazała się bardzo przyjemną produkcją. Zachęceni sukcesem deweloperzy wypuścili w 2010 roku samodzielny dodatek Mount & Blade: Warband. W międzyczasie pojawił się jeszcze spin-off Mount & Blade: Ogniem i Mieczem, ale na prawdziwą kontynuację jeszcze sobie poczekamy. Obecnie nie wiemy nawet, kiedy twórcy zamierzają wypuścić Mount & Blade II: Bannerlord, jednak pewnym za to jest, że tytuł ukaże się nie tylko na PC-tach.

Mount & Blade II: Bannerlord - rozgrywka zostanie zaprezentowana na gamescomie - ilustracja #2

Mount & Blade to gra RPG akcji, będąca debiutanckim projektem tureckiego studia TaleWorlds Entertainment. Akcja tytułu rozgrywa się w targanej licznymi wojnami średniowiecznej krainie Calradia, do której trafia gracz. Tytuł cechuje się przede wszystkim rozbudowanym systemem walki i dużą swobodą