Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2018, 11:24

autor: Movis

Monster Hunter World z rekordową premierą na PC

Capcom wystartował z pecetowym Monster Hunter: World z niemałym przytupem. Wczorajsza premiera portu była najbardziej udanym pierwszym dniem firmy od początku 2018 roku i prawie podwoiła wcześniejsze sukcesy innych japońskich produkcji na platformie Steam.

Zaledwie wczoraj odbyła się oficjalna premiera Monster Hunter: World na platformie PC. Łowcy wyruszyli na dziewicze polowania, pierwsze bestie wyzionęły ducha, a firma Capcom już może pochwalić się garstką niezłych rekordów ze swojego wielkiego dnia.

Wielu graczy skusiło się na grubego zwierza. - Monster Hunter World z rekordową premierą na PC - wiadomość - 2018-08-10
Wielu graczy skusiło się na grubego zwierza.

Przyglądając się statystykom zapewnianym przez serwis steamcharts.com śmiało można powiedzieć, że wczorajszy dzień był najlepszą premierą japońskiego dewelopera na platformie Valve. Poprzednio trofeum to należało do Dark Souls III, które pierwszego dnia zachęciło do jednoczesnej rozgrywki 129 831 osób. MH:W wynik ten przebił, prawie go podwajając, bo w szczytowym momencie w łowach uczestniczyło 239 779 graczy. To bardzo dobry rezultat jak na tytuł obecny na rynku konsolowym od 7 miesięcy. Jakby tego było mało, jest to najbardziej udany start na komputerach osobistych w historii Capcom.

Warto też wspomnieć, że premiera przebiła rekordy takich tytułów jak Sid Meier's Civilization VI (162 tys.), No Man’s Sky (212 tys.) oraz wypchnęła z pierwszej dziesiątki Left 4 Dead 2 (161 tys.), które trzymało się na niej od 2013 roku. Choć na najgorętsze tytuły musimy jeszcze poczekać, to obecnie Monster Hunter jest też największą pecetową premierą obecnego roku, przebijając niepełne 96 tysięcy graczy Kingdom Come: Deliverance.

Wersja PC także obrodziła w liczne „Geralty”. Skubani chyba pączkują. (źródło: reddit.com/r/MonsterHunterWorld) - Monster Hunter World z rekordową premierą na PC - wiadomość - 2018-08-10
Wersja PC także obrodziła w liczne „Geralty”. Skubani chyba pączkują. (źródło: reddit.com/r/MonsterHunterWorld)

Niestety, start nie obył się bez paru irytujących problemów. Wedle informacji od członków społeczności, produkcji zdarza się gubić klatki na określonych konfiguracjach sprzętowych. Głównymi winowajcami są tu określone modele procesorów. Jak na razie problemy zgłaszają posiadacze Intel Core i3 8550, Ryzena 5 1500X, AMD FX 6300, Intel Core I5 6400 i Intel Core i5 8600. Jeśli macie problemy z działaniem gry, służymy Wam pomocą odpowiednią stroną w naszym poradniku.

  1. Monster Hunter: World – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Monster Hunter: World – udane łowy (wersja konsolowa)
  3. Pierwsze recenzje pecetowej wersji Monster Hunter World