Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 lutego 2016, 09:40

autor: Jiker

Mocny weekend – promocje mobilne na 13-14 lutego (m.in. GTA: Liberty City Stories, This War of Mine, Lara Croft GO)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak GTA: Liberty City Stories, This War of Mine, Lara Croft GO, Shadowgun, The Tiny Bang Story, Ys Chronicles 1 i seria Talisman.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

GTA: Liberty City Stories

Android: 20 zł / iOS: ok. 18 zł

Z okazji debiutu gry GTA: Liberty City Stories na smartfonach i tabletach z Androidem, firma Rockstar Games przygotowała promocję, dzięki której zapoznacie się z historią Toniego Ciprianiego za około 20 złotych (obniżka obowiązuje także w przypadku edycji iOS). Przywracanie porządku w skorumpowanym, podupadłym ekonomicznie i skąpanym w krwi Liberty City okazało się zajęciem niezwykle emocjonującym. Warto też odnotować, że w stosunku do oryginału – wydanego na konsolę przenośną PSP – znacznej poprawie uległa grafika. Twórcy zaserwowali m.in. animację w 60 klatkach na sekundę, nowy system oświetlenia, ostrzejsze tekstury i większą odległość renderowania świata.

This War of Mine

Android: 19,99 zł

Przez kilka najbliższych dni użytkownicy Androida mogą nabyć za 19,99 złotych, czyli połowę dotychczasowej ceny, znakomitą, survivalową grę wojenną This War of Mine. W This War of Mine pomagamy grupie cywili przetrwać oblężenie miasta. W grze zarządzamy schronieniem, dbamy o stan fizyczny i psychiczny towarzyszy, a także odbywamy niejednoznaczne moralnie, nocne wyprawy w poszukiwaniu zapasów. Przygnębiająca atmosfera, wysoki poziom trudności i mroczna prezentacja czynią z dzieła 11 bit studios wyjątkowe doświadczenie.

Lara Croft GO

Android: ok. 5,50 zł / iOS: ok. 9 zł / Windows Phone: 4,50 zł

Jeśli do tej pory nie dane Wam było zagrać w turową grę logiczną Lara Croft GO, to właśnie nadarzyła się świetna okazja do nadrobienia zaległości. Jest nią solidna, 80-procentowa przecena. Jedna z najlepszych produkcji mobilnych 2015 roku doczekała się pod koniec listopada dużej aktualizacji z nową zawartością. Darmowy update, zatytułowany The Shard of Life, oferuje nową kampanię, podzieloną na 26 wyzwań. W efekcie twórcom udało się niemal dwukrotnie wydłużyć czas zabawy. Niewykluczone, że firma Square Enix wyda w niedalekiej przyszłości kolejne darmowe rozszerzenie do łamigłówki z Larą Croft w roli głównej.

Wyprzedaż gier studia Madfinger Games (Android/iOS) – Shadowgun i Samurai II: Vengeance

Studio Madfinger Games, które uraczyło nas ostatnio zombie shooterem Unkilled, obniżyło ceny swoich płatnych produkcji, a więc strzelanki Shadowgun oraz slashera Samurai II: Vengeance (w App Store kupicie taniej także pierwszą odsłonę serii). Oba tytuły mają swoje lata, ale ciągle wyglądają dobrze i świetnie się w nie gra. Szczególnie dobrze pod względem gameplayu wypada utrzymane w stylu serii Gears of War, lekko futurystyczne Shadowgun, które doczekało się w późniejszym czasie także bezpłatnego modułu sieciowego Shadowgun: DeadZone.

The Tiny Bang Story

Android: 7 zł / iOS: ok. 4,50 zł

The Tiny Bang Story to bardzo ciepła produkcja, pozwalająca uciec na moment od szarej codzienności. Dzieło rosyjskiego studia ColibriGames jest przygodówką typu ukryte obiekty, inspirowaną znakomitym Machinarium. Gra oferuje piękną, ręcznie rysowaną grafikę 2D i nieziemski klimat, a dzięki stonowanemu tempu rozgrywki i niskiemu poziomowi trudności jest doskonałym sposobem na wyzbycie się stresu. W odbiorze gry nie przeszkadza krótka i ledwie zarysowana fabuła – swoją drogą, liczne niedopowiedzenia paradoksalnie wpływają pozytywnie na atrakcyjność opowieści.

Ys Chronicles 1

Android: ok. 16 zł / iOS: ok. 13 zł

Firma DotEmu pokusiła się o premierową przecenę mobilnego portu pierwszej odsłony cyklu Ys. Produkcja, której debiut na smartfonach i tabletach z systemami Android oraz iOS miał miejsce w kwietniu ubiegłego roku, jest ulepszoną wersją Ys I: Ancient Ys Vanished z 1987 roku, stworzoną na bazie remake’u wydanego kilka lat temu na PC-tach i konsoli PSP. Wcielamy się w niej w szermierza Adola Christina, który przybywa do królestwa Esteria akurat w chwili, gdy atak przepuszcza na nie demoniczna horda. Gra stawia duży nacisk na fabułę, oferując przy tym wszystkie klasyczne elementy gatunku jRPG. Jedynym novum jest mechanika walki, bazująca na inicjowaniu zderzeń z przeciwnikami, a nie wyprowadzaniu typowych ciosów i ataków magicznych.

Windward

Android: ok. 16 zł

Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami najmocniejszych smartfonów i tabletów na Androidzie, to możecie skorzystać z 67-procentowej obniżki ceny, jaką studio Tasharen Entertainment objęło mobilną wersję gry Windward. Tytuł jest sandboksową grą akcji, skupiającą uwagę gracza na toczeniu bitew morskich z bezwzględnymi piratami. Zmagania rozgrywają się na potężnej, proceduralnie generowanej mapie, wypełnionej przeciwnikami i zadaniami do wykonania. W grze nie mogło zabraknąć systemu rozwoju jednostek i możliwości rozbudowy portów. Wisienką na torcie jest cross-platformowa opcja kooperacji (gra wyszła również na PC-ty) oraz efektowna szata graficzna.

Wyprzedaż gier z serii Talisman (Android/iOS)

Firma Nomad Games zorganizowała wyprzedaż gier z serii Talisman (marka znana jest w Polsce pod nazwą Magia i Miecz). Elektroniczne wersje jednej z najpopularniejszych gier planszowych fantasy w historii stanowią kompleksową adaptację, pozwalającą toczyć zmagania w pojedynkę, w lokalnym multiplayerze, a także przez sieć z graczami z całego świata. Warto zauważyć, że twórcy – współpracujący oczywiście z firmą Games Workshop – regularnie wypuszczają rozmaite dodatki w postaci rozszerzeń oraz paczek z bohaterami.

Darmowe gry w App Store – Five Minutes Before i The Mesh

Na koniec mamy coś ciekawego dla posiadaczy iPhone’ów i iPadów. Twórcy, a konkretnie studia Odenis i Creatiu Lab, obniżyły do zera cenę swoich gier: zręcznościówki Five Minutes Before, w której kontrolujemy statek powietrzny i mamy pięć minut, aby uratować jak największą liczbę ludzi przed zbliżającym się końcem świata, oraz minimalistycznej gry logicznej The Mesh, w której łączymy ponumerowane kafelki w taki sposób, aby uzyskać jak najwyższy wynik punktowy. Miłej zabawy.

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.