Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 stycznia 2015, 15:24

autor: Góral

Mobilna perełka tygodnia – LEGO Bionicle: Mask Of Creation

W ramach promocji nowej serii klocków LEGO Bionicle, firma The LEGO Group udostępniła darmową i, o dziwo, całkiem przyjemną grę LEGO Bionicle: Mask Of Creation.

Firma The LEGO Group rozpoczęła nowy rok udostępniając na urządzeniach mobilnych grę LEGO Bionicle: Mask Of Creation w wersji na systemy operacyjne Android oraz iOS. Produkcja jest małym zaskoczeniem, oferując przyjemną rozgrywkę oraz ciekawy model biznesowy. Tytuł bowiem udostępniany jest całkowicie za darmo i nie wykorzystuje popularnego systemu mikropłatności, a podczas zabawy nie wyświetlają się żadne reklamy.

Krótko pisząc, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów możemy wziąć udział w przygodzie, podczas której musimy pokonać zło i odzyskać zaginione maski mocy. Akcja rozgrywa się na wyspie Okoto, a gracze wcielają się w jednego z sześciu herosów, władających różnymi żywiołami. Tahu to władca ognia, Kopaka lodu, Onua ziemi, Gali wody, Pohatu kamienia, a Lewa dżungli.

LEGO Bionicle: Mask Of Creation najłatwiej opisać jako grę akcji nastawioną na walkę z licznymi przeciwnikami. Każdym z bohaterów musimy zmierzyć się z szeregiem wrogów na 74 arenach umieszczonych na wyspie. Podczas rozgrywki znajdujemy nie tylko kolejne maski mocy, ale także rozmaite elementy, wykorzystywane do modyfikowania wojowników i ulepszania ich zdolności. Wszystko to uzupełniane jest przez przyjemną trójwymiarową oprawę graficzną.

Nie sposób nie zauważyć, że produkcja jest swoistą reklamą nowej serii klocków Bionicle, które po kilku latach przerwy wróciły do sprzedaży. Niemniej na taką formę promowania produktów nie ma co narzekać, w końcu niezbyt często otrzymujemy zupełnie za darmo wysokiej jakości gry.

Przy okazji warto jeszcze wspomnieć, że za deweloping gry odpowiada zasłużone kanadyjskie studio Frima, które kilka miesięcy temu wypuściło ciekawą platformówkę Chariot na konsole PlayStation 4, Xbox One, Wii U i komputery PC.