Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2009, 10:16

autor: Piotr Doroń

Milion egzemplarzy The Beatles: Rock Band i zwolnienia w Harmonix

Poznaliśmy najświeższe wyniki sprzedaży gry rytmiczno-muzycznej The Beatles: Rock Band. Z informacji ujawnionych przez firmy MTV Games oraz Harmonix wynika, że dzieło poświęcone twórczości liverpoolskiej czwórki znalazło ponad milion nabywców na całym świecie. Niestety, nie uchroniło to producenta przed koniecznością zwolnienia części załogi.

Poznaliśmy najświeższe wyniki sprzedaży gry rytmiczno-muzycznej The Beatles: Rock Band. Z informacji ujawnionych przez firmy MTV Games oraz Harmonix wynika, że dzieło poświęcone twórczości liverpoolskiej czwórki znalazło ponad milion nabywców na całym świecie. Niestety, nie uchroniło to producenta przed koniecznością zwolnienia części załogi.

Specjalna odsłona marki Rock Band potrzebowała na pokonanie magicznej granicy miliona egzemplarzy aż trzech miesięcy, co w obliczu akcji marketingowej o sporym natężeniu i wydania gry na trzy platformy (PS3, X360, Wii) wydaje się być rezultatem poniżej oczekiwań. Mimo to władze MTV Games i Harmonix utrzymują, że są w pełni zadowolone z wyniku, licząc jednocześnie na to, że zainteresowanie grą będzie się utrzymywać na wysokim poziomie przez cały okres świąt Bożego Narodzenia.

Milion egzemplarzy The Beatles: Rock Band i zwolnienia w Harmonix - ilustracja #1

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że władze obu firm podjęły decyzję o zwolnieniu 39 osób zatrudnionych w Harmonix (czyli 13% dotychczasowej załogi). Fakt ten został już potwierdzony przez rzecznika prasowego MTV Games na łamach serwisu Joystiq oraz dodatkowo zweryfikowany. Otóż, zwolnienia otrzymali przede wszystkim pracownicy oddziału Q&A. Wypowiedzenia wręczono także kilku osobom z administracji, m.in. dyrektorowi personalnemu. Podobno w większości przypadków były to osoby zatrudnione w jasno określonym celu – realizacji planów założonych na 2009 rok.

Rzecznik prasowy zaznaczył przy tym, że zwolnienia nie są rezultatem słabszej – w mniemaniu mediów – sprzedaży The Beatles: Rock Band. Nie powinny również wpłynąć w żaden negatywny sposób na przyszłe projekty studia Harmonix.

Sprawa została już określona mianem restrukturyzacji studia. Potwierdzają to informacje o zmianie jego profilu. Mianowicie, obecnie będzie ono funkcjonować przede wszystkim dzięki wsparciu zewnętrznych firm oraz partnerów biznesowych, zatrudniając jednocześnie pracowników pod kątem konkretnych zadań.

The Beatles: Rock Band to jedna z najlepiej dopracowanych produkcji rytmiczno-muzycznych, w podstawowej wersji umożliwiająca graczom zagranie i zaśpiewanie 45 najpopularniejszych utworów The Beatles. Grę można nabyć w kilku zróżnicowanych zestawach, a najbogatsi gracze mogą się nawet zaopatrzyć w repliki instrumentów słynnej czwórki z Liverpoolu. Gra jest regularnie rozbudowywana za pomocą dodatków DLC. Prym wiodą wśród nich pełne albumy The Beatles – do tej pory w serwisach dystrybucji cyfrowej zadebiutowały dwie takie publikacje (Abbey Road oraz Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band). W bieżącym miesiącu dołączy do nich także Rubber Soul.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej