Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2014, 10:49

Microsoft jednak nie rezygnuje z Games for Windows Live

W oświadczeniu wystosowanym dla serwisu Game Informer Microsoft poinformował, że plotki o zamknięciu usługi Games for Windows Live są nieprawdziwe, zaś firma ma zamiar wspierać graczy na PC jeszcze przez długi czas.

Od prawie roku w sieci pojawiały się przesłanki pozwalające wierzyć, że z początkiem lipca 2014 Microsoft zakończy żywot Games for Windows Live. Okazuje się jednak, że ani zamknięcie Marketplace, ani masowy exodus producentów do posiadanego przez Valve Steamworks nie są dostatecznym powodem do rezygnacji z tej usługi.

W oświadczeniu wystosowanym dla serwisu Game Informer przedstawiciele Microsoftu zapewnili, że Games for Windows Live nadal będzie funkcjonować – nawet pomimo tego, że jego użytkownicy są obecnie ograniczeni do produkcji zakupionych jeszcze przed zamknięciem Marketplace. Firma ma zamiar nadal wspierać graczy korzystających z PC, zarówno teraz, jak i przez przyszłe lata.

Odpowiedzialne za DiRT 3 Codemasters to tylko jeden z deweloperów, którzy wybrali Steamworks zamiast Games for Windows Live. - Microsoft jednak nie rezygnuje z Games for Windows Live - wiadomość - 2014-06-22
Odpowiedzialne za DiRT 3 Codemasters to tylko jeden z deweloperów, którzy wybrali Steamworks zamiast Games for Windows Live.

Przypomnijmy, że Games for Windows Live początkowo miało być przeznaczonym dla graczy komputerowych odpowiednikiem Xbox Live, dostępnego dla użytkowników konsol Xbox. Startująca w 2007 roku usługa posiadała podobne możliwości (m.in. wsparcie dla rozgrywki wieloosobowej, osiągnięcia, własny sklep Marketplace), jednak nie wytrzymała konkurencji z takimi platformami jak Steam, Origin czy Uplay. Po tym, jak z wsparcia Games for Windows Live zaczęły rezygnować kolejne studia, m.in. Warner Bros., Codemasters czy 2K Games, w sieci pojawiły się pogłoski, jakoby usługa miała zostać anulowana przez Microsoft 1 lipca bieżącego roku.

  1. Oficjalna strona internetowa Games for Windows Live