Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2014, 13:50

Microsoft Flight Simulator - marka powraca

Znane z serii Train Simulator studio Dovetail kupiło licencję, która pozwoli mu wydać reedycję gry Microsoft Flight Simulator X oraz wyprodukować w oparciu o jej technologię nowe tytuły.

Od premiery Microsoft Flight Simulator X minęło już osiem lat. - Microsoft Flight Simulator - marka będzie rozwijana pod nową nazwą przez autorów Train Simulator - wiadomość - 2014-07-10
Od premiery Microsoft Flight Simulator X minęło już osiem lat.

Mamy dobre wieści dla miłośników symulatorów lotu, zwłaszcza tych, którzy lubują się w cywilnych odmianach tego gatunku. Znane z serii Train Simulator studio Dovetail kupiło od firmy Microsoft licencję na grę Microsoft Flight Simulator X, czyli ostatnią odsłonę tego popularnego cyklu. Pierwszym krokiem zespołu będzie wydanie produkcji na platformie Steam, co nastąpi jeszcze w tym roku. Ta edycja otrzyma nazwę Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition i zawierać ma podstawową wersję gry oraz dodatek Acceleration. Ponadto podpisana umowa umożliwia deweloperowi wykorzystanie technologii z tego tytułu do opracowywania kolejnych projektów, choć nie będą one opatrzone nazwą Microsoft Flight Simulator.

Przypomnijmy, że Microsoft Flight Simulator X trafiło do sprzedaży w 2006 roku. Jest to więc gra już dosyć leciwa, ale od tej pory nie pojawiło się nic lepszego w tej kategorii, zaś produkcja wciąż prezentuje się zaskakująco dobrze pod względem graficznym. Tytuł okazał się sporym sukcesem finansowym, w samych Stanach Zjednoczonych przekraczając w ciągu roku pułap miliona sprzedanych egzemplarzy. Mimo to właściciel marki nie był zainteresowany dalszym jej rozwijaniem i w 2009 roku odpowiedzialne za nią studio ACES zostało zamknięte.

W 2012 roku ukazało się Microsoft Flight, ale zgodnie z tytułem, nie była to kontynuacja klasycznej serii - produkcja była mocno uproszczona i prezentowała się bardzo skromnie pod względem zawartości. Takie podejście nie spotkało się z pozytywnym odzewem graczy, projekt okazał się klapą i Microsoft zaprzestał jego dalszego rozwijania oraz zwolnił większość odpowiedzialnych za niego pracowników. Miejmy nadzieję, że studio Dovetail Games spisze się lepiej.

  1. Dovetail Games – oficjalna strona studia