Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 września 2011, 14:45

autor: Kono

Microsoft banuje użytkowników Xbox LIVE

Firma Microsoft zbanowała użytkowników serwisu Xbox LIVE, którzy dopuścili się kradzieży zawartości Xbox LIVE Marketplace. Amerykanie nie zdecydowali się jednak wyjawić szczegółów tej operacji.

Pod koniec zeszłego miesiąca firma Microsoft zbanowała użytkowników serwisu Xbox LIVE. Przyczyną tak ostrego postępowania było „nielegalne pobieranie zawartości z Xbox LIVE Marketplace”.

O całym procederze poinformował przedstawiciel amerykańskiej firmy na oficjalnym forum. Zaznaczył, że banowanie kont było wynikiem niedawnego dochodzenia, w trakcie którego wykryto celowe naruszenie umowy użytkownika, przejawiające się pobieraniem zawartości z Xbox LIVE Marketplace bez wcześniejszej zapłaty.

Microsoft banuje użytkowników Xbox LIVE - ilustracja #1

Ciekawostką jest fakt, że w sieci pojawiły się zażalenia użytkowników, twierdzących, że zostali „niesprawiedliwie” ukarani przez Microsoft. Ujawnili oni przy okazji, że zakaz dostępu do sieciowej usługi został nałożony do 31 grudnia 9999 roku.

Przedstawiciele Microsoftu zaznaczyli, że nie odtajnią dokładnych informacji na temat tej sprawy. Zapewnili jednak, że wszystkie osoby, na które nałożono karę są winne zarzucanego im występku, a Microsoft ma na to niezbite dowody. Amerykański koncern nie chce jednak wyjawić w jaki sposób wykryto ten proceder, ani też jak zbanowane osoby zdołały pobrać zawartość Marketplace „za darmo”.