Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2014, 12:50

autor: Sarge

MGS V: The Phantom Pain zaoferuje „setki razy” większy świat niż MGS V: Ground Zeroes

Wygląda na to, że Metal Gear Solid V: The Phantom Pain zaoferuje dużo większy świat niż nadchodząca gra Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. MGS V: Ground Zeroes ma być swego rodzaju przystawką do głównego dania w postaci MGS V: The Phantom Pain.

Hideo Kojima ze studia Kojima Productions wypowiedział się na temat wielkości świata w grze Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Okazuje się, że wirtualny obszar w tej produkcji będzie dużo większy niż w Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, czyli bezpośrednim prologu wcześniej wymienionego tytułu.

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes to prolog do gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, a jednocześnie swego rodzaju samouczek dla odmienionej serii, która zmienia się w prawdziwy symulator skradania. Wobec tego MGS V: Ground Zeroes zaoferuje relatywnie mały obszar w porównaniu do MGS: The Phantom Pain (gdzie będzie setki razy większy), pozbawiony płynnych zmian pór dnia i nocy. Mimo to, każda misja będzie osadzona w innym czasie i zaproponuje różne rodzaje rozgrywki” – w ten sposób Hideo Kojima porównał na Twitterze oba tytuły.

Świat w grze MGS V: Ground Zeroes będzie bardziej ograniczony niż w MGS V: The Phantom Pain - MGS V: The Phantom Pain zaoferuje „setki razy” większy świat niż MGS V: Ground Zeroes - wiadomość - 2014-01-02
Świat w grze MGS V: Ground Zeroes będzie bardziej ograniczony niż w MGS V: The Phantom Pain

Wszystko wskazuje więc na to, że Metal Gear Solid V: Ground Zeroes będzie nie tylko prologiem dla historii przedstawionej w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, ale też swego rodzaju wprowadzeniem do nowości w rozgrywce. Uwagę zwraca zwłaszcza dużo większy świat w drugiej z produkcji. Wygląda na to, że w Metal Gear Solid V: Ground Zeroes otrzymamy po prostu pojedyncze misje na ograniczonych obszarach, a dopiero w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain będziemy mieli do czynienia z dużo większą swobodą zabawy.

Hideo Kojima pozostawił wspomniany wpis na Twitterze dokładnie tydzień temu, ale dopiero we wtorek wiadomość została zauważona przez serwis Siliconera i przetłumaczona na język angielski. Jest to na tyle istotna informacja dla fanów wyczekujących premiery Metal Gear Solid V: Ground Zeroes oraz Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, że warto na nią zwrocić uwagę nawet kilka dni po publikacji.

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes zadebiutuje 18 marca 2014 roku na PlayStation 4, Xboksie One, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Data dotyczy amerykańskiego rynku, a w Europie gra ukaże się prawdopodobnie trzy dni później. Dzieło studia Kojima Productions to kolejna odsłona popularnej serii skradanek, będąca jednocześnie prologiem do gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, która ukaże się jakiś czas póżniej (dokładny termin nie jest znany).