Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2014, 12:50

autor: Sarge

MGS V: The Phantom Pain zaoferuje „setki razy” większy świat niż MGS V: Ground Zeroes

Wygląda na to, że Metal Gear Solid V: The Phantom Pain zaoferuje dużo większy świat niż nadchodząca gra Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. MGS V: Ground Zeroes ma być swego rodzaju przystawką do głównego dania w postaci MGS V: The Phantom Pain.

Hideo Kojima ze studia Kojima Productions wypowiedział się na temat wielkości świata w grze Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Okazuje się, że wirtualny obszar w tej produkcji będzie dużo większy niż w Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, czyli bezpośrednim prologu wcześniej wymienionego tytułu.

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes to prolog do gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, a jednocześnie swego rodzaju samouczek dla odmienionej serii, która zmienia się w prawdziwy symulator skradania. Wobec tego MGS V: Ground Zeroes zaoferuje relatywnie mały obszar w porównaniu do MGS: The Phantom Pain (gdzie będzie setki razy większy), pozbawiony płynnych zmian pór dnia i nocy. Mimo to, każda misja będzie osadzona w innym czasie i zaproponuje różne rodzaje rozgrywki” – w ten sposób Hideo Kojima porównał na Twitterze oba tytuły.

Świat w grze MGS V: Ground Zeroes będzie bardziej ograniczony niż w MGS V: The Phantom Pain - MGS V: The Phantom Pain zaoferuje „setki razy” większy świat niż MGS V: Ground Zeroes - wiadomość - 2014-01-02
Świat w grze MGS V: Ground Zeroes będzie bardziej ograniczony niż w MGS V: The Phantom Pain

Wszystko wskazuje więc na to, że Metal Gear Solid V: Ground Zeroes będzie nie tylko prologiem dla historii przedstawionej w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, ale też swego rodzaju wprowadzeniem do nowości w rozgrywce. Uwagę zwraca zwłaszcza dużo większy świat w drugiej z produkcji. Wygląda na to, że w Metal Gear Solid V: Ground Zeroes otrzymamy po prostu pojedyncze misje na ograniczonych obszarach, a dopiero w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain będziemy mieli do czynienia z dużo większą swobodą zabawy.

Hideo Kojima pozostawił wspomniany wpis na Twitterze dokładnie tydzień temu, ale dopiero we wtorek wiadomość została zauważona przez serwis Siliconera i przetłumaczona na język angielski. Jest to na tyle istotna informacja dla fanów wyczekujących premiery Metal Gear Solid V: Ground Zeroes oraz Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, że warto na nią zwrocić uwagę nawet kilka dni po publikacji.

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes zadebiutuje 18 marca 2014 roku na PlayStation 4, Xboksie One, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Data dotyczy amerykańskiego rynku, a w Europie gra ukaże się prawdopodobnie trzy dni później. Dzieło studia Kojima Productions to kolejna odsłona popularnej serii skradanek, będąca jednocześnie prologiem do gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, która ukaże się jakiś czas póżniej (dokładny termin nie jest znany).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.