Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2022, 15:45

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

BioWare o pracach nad Dragon Age 4 i tajemnicach plakatu Mass Effect 5

Gary McKay w obszernym wpisie na blogu BioWare podzielił się ze społecznością refleksjami na temat pracy pod presją pandemii w 2021 roku oraz informacjami o wyczekiwanych tytułach.

W SKRÓCIE:
  1. Na blogu BioWare pojawił się obszerny wpis, w którym generalny menadżer Gary McKay podsumował ostatni rok pracy studia.
  2. Ciekawość graczy może rozbudzić wypowiedź na temat plakatu gry Mass Effect 5, na którym wg McKaya ma znajdować się kilka niespodzianek.
  3. Fani serii Dragon Age ponownie otrzymali potwierdzenie, że czwarta część cyklu będzie jednoosobowym RPG-iem.

Na blogu BioWare opublikowany został wpis, w którym generalny menadżer studia Gary McKay podzielił się ze społecznością kilkoma nowinkami. Poruszył on m.in. temat znajdujących się w produkcji gier Mass Effect 5 i Dragon Age IV oraz trudności, jakie studio napotkało ze względu na panującą na świecie pandemię.

Wobec pierwszej z wymienionych pozycji McKay zasugerował fanom serii, by dokładniej przyjrzeli się plakatowi opublikowanemu z okazji Dnia N7. Jak twierdzi, na grafice ukrytych zostało co najmniej pięć niespodzianek, które wskazują na to, jak potoczą się losy kosmicznego uniwersum Mass Effecta. Miłośnicy serii nie pozostawili tej informacji bez echa i w sieci znajdziemy już pierwsze dogłębne analizy plakatu.

Z kolei w kwestii Dragon Age IV nie otrzymaliśmy wielu konkretów. Generalny menadżer BioWare ponownie zapewnił, że nad produkcją pracuje zespół doświadczonych deweloperów, zatem nie trzeba się obawiać, iż projekt jest zagrożony. Po raz kolejny otrzymaliśmy także potwierdzenie tego, że czwarta odsłona Dragon Age będzie produkcją jednoosobową, opartą na wyborach podejmowanych przez graczy.

McKay we wpisie wspomniał także o zbliżającej się premierze Star Wars: The Old Republic - Legacy of the Sith – nowego fabularnego dodatku do gwiezdnowojennego MMORPG-a, zapowiedzianego z okazji jego 10. urodzin. Jest dumny z tego, że studio było w stanie stworzyć grę, która z powodzeniem działa już tak długo. McKay zapowiedział również szereg aktualizacji, które trafią do SW:TOR w tym roku.

Nie zabrakło też wzmianki o sukcesie, jaki odniósł Mass Effect: Edycja legendarna. Menadżer BioWare jest wdzięczny za niesamowicie pozytywne przyjęcie remastera trylogii i zapewnia, że nadchodzące tytuły będą trzymały równie wysoki poziom.

Ostatnią sprawą poruszoną przez McKaya jest trwająca wciąż pandemia. Jak możemy przeczytać we wpisie, praca w takich warunkach nie należy do najłatwiejszych. Mimo to w zespole udało się wypracować techniki i narzędzia, które pozwoliły personelowi utrzymać swoje stanowiska w studiu i kontynuować pracę. Poza tym McKay wciąż podąża za celem odbudowy reputacji BioWare, który od momentu przejęcia przez niego stanowiska menadżera generalnego był, jest i pozostanie priorytetem.

  1. Oficjalna strona BioWare