Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Star Wars: The Old Republic - Legacy of the Sith (PC)
OkładkaStar Wars: The Old Republic - Legacy of the Sith (PC)

Star Wars: The Old Republic - Legacy of the Sith PC

Dodatek fabularny do gry MMORPG Star Wars: The Old Republic, za którego powstanie odpowiada firma BioWare. Rozszerzenie Legacy of the Sith powstało w związku z 10. urodzinami głównego tytułu, a opowiedziana w nim historia koncentruje się na postaci Dartha Malgusa.

To jest dodatek do gry Star Wars: The Old Republic.

RPG | TPP | science fiction | Star Wars | PvP | PvE | MMORPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Wars: The Old Republic - Legacy of the Sith Premiera PC

15lutego2022

Steam

15lutego2022

producent: BioWare wydawca: Electronic Arts Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Star Wars: The Old Republic - Legacy of the Sith

Star Wars Galaxies: An Empire Divided

Anarchy Online

Skyforge

Star Wars: The Old Republic – Legacy of the Sith jest dodatkiem fabularnym do kultowej gry MMO Star Wars: The Old Republic. Za jego wydanie odpowiada kanadyjska firma BioWare, znana też z pracy nad takimi seriami, jak Dragon Age czy Mass Effect. Rozszerzenie powstało w ramach celebracji 10. urodzin głównego tytułu. Dodatek, podobnie jak poprzednie, jest w pełni darmowy.

Fabuła

Wojna między Republiką a Imperium Sithów trwa, rozprzestrzeniając się na kolejne światy. Ukazana w dodatku historia koncentruje się na postaci Dartha Malgusa – renegata Sithów, który po wydarzeniach w kompleksie Meridian postanawia działać na własną rękę, realizując potajemnie swój plan.

W ramach rozszerzenia gracze trafiają na planetę Manaan, gdzie przychodzi im toczyć bitwy w podwodnej lokacji. Zostają również przeniesieni na planetę Elom, na której znajduje się zrujnowana forteca Sithów, z niewiadomych przyczyn wymazana z wszelkich zapisków. Według plotek Darth Malgus – polujący na starożytne relikty w całej galaktyce – mógł odnaleźć coś o niezwykłym znaczeniu dla przyszłości Jedi oraz Sithów. Odkrywając kolejne tajemnice galaktyki, gracze poznają w końcu ostateczny plan Malgusa.

Mechanika

Legacy of the Sith wprowadza wiele usprawnień rozgrywki. W jego ramach np. zwiększeniu uległ maksymalny poziom postaci gracza do 80. Ciekawą opcją jest również wprowadzenie do rozgrywki Stylu walki. Grający ma możliwość przydzielenia swojemu bohaterowi umiejętności postaci innych klas, powiązanych z nim technologicznie lub mocą archetypów. Bohater może teraz korzystać z broni, przynależnej do innej klasy, np. Trooper z dwóch blasterów, a Jedi z ciemnej strony Mocy. Za tą funkcją idzie także usprawniony system walki.

Gra wprowadza nowe zadania, które umilą czas graczom dobrze zaznajomionym ze Star Wars: The Old Republic. Osoby, dopiero wdrażające się w rozgrywkę, mogą liczyć na usprawniony system rozwoju, który wprowadzi je w naturalny sposób w dostępną do tej pory historię.

Gracze mogą toczyć bitwy w oddzielnych liniach fabularnych Imperium Sithów i Republiki. Ukończenie ścieżki fabularnej Manaan odblokowuje nową bazę operacyjną dla frakcji gracza, wraz z nowym dziennym obszarem. Na kolejnym etapie historii, rozgrywanym na planecie Elom, grający ma możliwość kontynuowania linii fabularnej zarówno w pojedynkę, jak i w trybie multiplayer. Flashpoint Elom jest też dostępny na różnych trybach trudności. Ponadto do rozszerzenia wprowadzona została operacja R-4 Anomaly, w której gracze muszą zebrać sojuszników, by wspólnie zlikwidować galaktyczne zagrożenie.

Kwestie techniczne

Dodatek Legacy of the Sith posiada trójwymiarową oprawę wizualną. W jego ramach aktualizacji podległy takie elementy gry, jak np. kreator postaci, ekran statystyk czy ekwipunek.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 4.5 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Star Wars: The Old Republic - Legacy of the Sith cena w dniu premiery: 179,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Star Wars: The Old Republic - Legacy of the Sith

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Star Wars: The Old Republic - Legacy of the Sith Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz / AMD Athlon 64 X2 4000+ 2.1 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 610 / Radeon HD 7450 lub lepsza
  • 50 GB HDD
  • Windows 7