Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2021, 11:52

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Seria Dragon Age utraciła doświadczonego dyrektora kreatywnego

Starszy dyrektor kreatywny serii Dragon Age opuścił studio BioWare. Zarząd zapewnia, że rozwój kolejnej części cyklu nie jest zagrożony. Nie wiemy jeszcze, kto zastąpi Matta Goldmana.

W SKRÓCIE:
  1. Ze studia BioWare odszedł starszy dyrektor kreatywny serii Dragon Age, który pełnił tę funkcję od 4 lat, a z samą serią związany był od pierwszej odsłony.
  2. Według oficjalnego maila decyzja o odejściu była wspólna, a rozwój kolejnej części Dragon Age nie jest zagrożony.

Matt Goldman, starszy dyrektor kreatywny serii Dragon Age, opuścił studio BioWare, z którym związany był od ponad 20 lat. W wiadomości, jaką pracownikom studia przesłał dyrektor generalny firmy, możemy przeczytać, że była to wspólna decyzja, która w żadnym stopniu nie zaszkodzi rozwojowi kolejnej odsłony serii Dragon Age.

Cześć wszystkim,

Mam nadzieję, że macie się dobrze. Piszę, by poinformować Was o tym, że Matt Goldman odchodzi z BioWare. Decyzję o rozstaniu podjęlismy wspólnie, a jego ostatni dzień pracy przypada na dzisiaj.

Rozumiemy, że odejście Matta ma wpływ zarówno na Was, jak i na rozwój gry. Zapewniamy jednak, że nasze zaangażowanie w tworzenie wysokiej jakości Dragon Age’a nie zmieniło się i nie dostarczymy na rynek produkcji, która nie spełni standardów BioWare.

My [BioWare – przyp. red.], wraz z zespołem wykonawczym EA, ufamy kierownictwu studia i ludziom pracującym nad tą grą [Dragon Age IV – przyp. red.], którzy są w stanie zrealizować naszą wizję.

- napisał w mailu do pracowników studia dyrektor generalny Gary McKay

Poza udostępnieniem treści maila serwis Kotaku poruszył temat odejścia Goldmana z osobą reprezentującą Electronic Arts. Potwierdziła ona informacje zarówno o rozstaniu, jak i niezagrożonym rozwoju gry (na którą, swoją drogą, sporo sobie poczekamy). Jeśli zaś chodzi o to, kto zastąpi Goldmana na stanowisku, nie zostało to jeszcze ogłoszone. Sam zainteresowany także nie odniósł się do tej kwestii.

Jak możemy przeczytać na profilu LinkedIn Matta Goldmana, rozpoczął on pracę w BioWare w 1998 roku. Zaangażowany był w takie projekty, jak Jade Empire, Baldur’s Gate, MDK2, Mass Effect: Andromeda oraz oczywiście seria Dragon Age, z którą związany był od samego początku. W 2017 roku objął stanowisko starszego dyrektora kreatywnego marki.

Może Cię zainteresować:

  1. Dragon Age: Inkwizycja – poradnik do gry
  2. Oficjalna strona BioWare Games