Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2021, 13:16

Mass Effect 5 - plakat sugeruje liczniejszą drużynę w grze

Z okazji N7Day wypuszczono plakat z Mass Effect 5. Sugeruje on, że drużyna w grze będzie liczniejsza niż w poprzednich odsłonach serii.

Wczoraj miał miejsce tzw. N7Day, czyli coroczne święto fanów serii Mass Effect. Z tej okazji studio BioWare przygotowało kilka atrakcji, a zdecydowanie najciekawszą z nich jest plakat następnej odsłony cyklu.

Obrazek nie tylko jest ładny, ale również widać na nim kilka intrygujących rzeczy. Przede wszystkim możemy na nim zobaczyć cztery postacie (jedna z nich należy do rasy Krogan), oddalające się od statku w kierunku krateru, co może sugerować, że nasz bohater zabierze na misję trzech towarzyszy broni. Do tej pory w grach z serii w przygodach brały udział trzyosobowe drużyny. Możemy także zobaczyć zniszczonego Getha leżącego na ziemi.

Warto dodać, że ten plakat nie jest pierwszym materiałem z gry, w którym możemy zobaczyć czteroosobowy zespół. Taki skład widoczny był również na jednej z pierwszych grafik koncepcyjnych.

BioWare wypuściło także krótki filmik, w którym Mark Meer oraz Jennifer Hale (aktorzy udzielający głosów męskiej i żeńskiej wersji Sheparda) opowiadają o swoich doświadczeniach z tej roli.

Ponadto z okazji N7Day zorganizowano przecenę Mass Effect: Legendary Edition w serwisach Steam (178,13 zł), Origin (179,93) oraz Microsoft Store (173,39 zł).

Niestety, nadal nie wiemy, kiedy zagramy w Mass Effect 5. Rok temu, podczas ceremonii The Game Awards, wypuszczono intrygujący teaser, ale potem o projekcie zrobiło się cicho. Mamy nadzieję, że BioWare pokaże coś nowego w trakcie tegorocznej edycji tej imprezy.